Dzień Wspólnoty w rejonie Limanowa

Dzień Wspólnoty w rejonie Limanowa

4 marca w niedzielne południe, nasza Wspólnota Domowego Kościoła, przeżywała swój Dzień Wspólnoty. Tematem przewodnim tego dnia było „Oddanie się Niepokalanej”.

Tym razem gościliśmy w parafii Sowliny pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona obecnego roku liturgicznego.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą przeżywaną w jedności ze Wspólnotą parafialną sowlińskiego Kościoła. W czasie Mszy Świętej wysłuchaliśmy homilii na temat życia świętego Stanisława, zwłaszcza okresu jego dzieciństwa i dorastania w domu rodzinnym. To w naszych rodzinach, na wzór rodziny św. Stanisława, jesteśmy powołani do wychowywania dzieci w miłości do Boga i ludzi. Obowiązkiem rodziców jest przede wszystkim prowadzić dzieci do świętości, dając świadectwo swojego życia.
Po Mszy Św. udaliśmy się do „dolnego kościoła” na kolejną część spotkania. Rozpoczął go ks. Sylwester Brzeźny, Rejonowy Moderator Domowego Kościoła, kierując do nas ciepłe i serdeczne słowa. Po nim wysłuchaliśmy konferencji ks. Piotra Biesia, opiekuna sowlińskich kręgów, na temat „ Niepokalana wzorem nowego człowieka”. Po konferencji, w obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, przeżywaliśmy Namiot Spotkania rozważając fragment Ewangelii wg. Św Łukasza o Zwiastowaniu Maryi. W kontemplacyjnej ciszy, każdy z nas mógł odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy jestem gotowa, gotowy w każdym przejawie życia odpowiedzieć Chrystusowi : tak Panie, jestem gotowy, gotowa pełnić Twoją wolę, niech się stanie Twoja wola.
Po Adoracji wysłuchaliśmy świadectwa Ani: Kim dla mnie jest Niepokalana i czego doświadczam od Niej w moim życiu.

Potem, wspólnie spędziliśmy czas na rozmowach podczas agapy.
Dziękujemy Panu Bogu za dar wspólnotowego spotkania oraz Ks. proboszczowi parafii Sowliny, ks. Tadeuszowi Śmierciakowi za życzliwe i serdeczne przyjęcie naszej wspólnoty Domowego Kościoła.
Szczęść Boże.

Halina i Krzysztof Olchawowie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”