Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła w Słopnicach

Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła w Słopnicach

„Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was."

1P 5,7

W drugą niedzielę Wielkiego Postu, 12 marca 2017 roku w parafii św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach odbył się Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Limanowa. Słopnicka parafia z radością gościła około sto dwadzieścia osób skupionych w Domowych Kościołach Limanowszczyzny.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta o godzinie 11.30, którą Moderator Rejonu, ksiądz Sylwester Brzeźny ofiarował za wszystkie rodziny oraz maleńką Lenkę, która właśnie przyszła na świat.

Radość wiary autentycznej połączyła rodziny, które mimo trudów zwyczajnej codzienności, chętnie włączyły się w przygotowanie liturgii, miejsca spotkania oraz jego przebiegu.

Kierowane wsparciem księdza Stanisława Bochniarza, który w swoim duszpasterskim grafiku wiele czasu poświęca kręgom rodzin słopnickich, modlitwą uczyniły słowa Pisma: „Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was."

Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzili się w dolnej części kościoła, by w czasie agape potwierdzić jedność i braterską miłość kręgów rodzin Domowego Kościoła. Wyjątkowo cieszyła zgromadzonych obecność małżonków z małymi dziećmi. Powitaliśmy nową rodzinę, która przeprowadziła się w nasze strony z Poznania i dołączyła do naszej wspólnoty.

Świadectwo żywej wiary dała również grupa dziewcząt ze słopnickiego gimnazjum, która swój niedzielny wypoczynek zamieniła na zabawę z pięćdziesięciorgiem dzieci; gromadką wesołą, ale i wymagającą.
Dokładnie przemyślany czas spotkania pozwolił na obejrzenie prezentacji multimedialnej i wysłuchanie godzinnej konferencji przygotowanej przez księdza Sylwestra Brzeźnego.

Ksiądz Sylwester w sposób prosty, przejrzysty i głęboki duchowo zaproponował zebranym przeniesienie się do Ziemi Świętej. Idąc ulicami Jerozolimy za Jezusem Jego drogą krzyżową, każdy z przybyłych ofiarował i przeżywał swoje życiowe drogi krzyżowe. Bliskość miejsc, świadków Męki Pana, pogłębiła świadome zatrzymanie się nad przeżyciem czasu Wielkiego Postu.

Proboszcz słopnickiej parafii, ksiądz Jan Gniewek wyraził nadzieję, że rozległa przestrzeń pięknej świątyni w przyszłości wiele razy będzie służyć rozwojowi przestrzeni duchowej każdego, kto zechce tutaj przyjść.

Spotkanie zakończył śpiew Gorzkich Żali i kazanie pasyjne przeżyte wspólnie z parafianami Słopnic.

Ania i Piotr Kęskowie

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”