Kilkadziesiąt par bawiło się na balu bezalkoholowym, zorganizowanym 25 lutego przez Kręgi Domowego Kościoła z rejonu limanowskiego

Kilkadziesiąt par bawiło się na balu bezalkoholowym, zorganizowanym 25 lutego przez Kręgi Domowego Kościoła z rejonu limanowskiego

Kilkadziesiąt par bawiło się na balu bezalkoholowym, zorganizowanym 25 lutego przez Kręgi Domowego Kościoła z rejonu limanowskiego. Impreza odbyła się w „ Jackówce", internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

 Tegoroczna impreza zgromadziła około 45 par. Bal udał się znakomicie dzięki wspaniałym nastrojom i humorom jakie towarzyszyły przybyłym gościom. Zaskoczyli nas ciekawymi i pomysłowymi strojami , które zaczynają się wpisywać w zwyczaj obchodzenia balu.

Na balu pojawili się także zaproszeni goście: ks. dr Wiesław Piotrkowski, ks. Sylwester Brzeźny i ks. Bartosz Miziński.

Tradycyjnie bal rozpoczął się polonezem. Sobotni wieczór był wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, uczestnicy udowodnili, że dobra zabawa może odbywać się bez alkoholowych „wspomagaczy".

Po drugie dawno nie spotkaliśmy tylu przyjaznych, radosnych i dobrze bawiących się ludzi naraz, tym samym tworzących jedną wielką rodzinę, widok był oszałamiający.

Tradycyjnie spośród wielu par została w konkursie wyłoniona para królewska. W tym roku królem i królową balu zostali Renia i Mariusz Kuligowie. Należą się im oraz pozostałym małżeństwom, które brały udział w konkursie, ogromne wyrazy uznania i gratulacje. Dostarczyli nam wielu emocji oraz świetnej zabawy.

Wśród tańczących par, można było spotkać zarówno młodzież, emerytów jak i ludzi w średnim wieku.

Ta piękna inicjatywa, promowanie trzeźwości jest bardzo ważna, szczególnie teraz, kiedy z problemem alkoholizmu boryka się wielu Polaków.

Na słowa pochwały zasługuje zespół muzyczny „Vena" , który świetnie bawił gości. Agatka Stypuła prowadziła wspaniałe zabawy integracyjne które sprawiały, że uczestnicy mogli jeszcze lepiej się poznać i radośnie spędzić wieczór.

Dziękujemy wszystkim członkom Domowego Kościoła zaangażowanym w przygotowanie tego balu.

Każdemu, kto jeszcze się zastanawia czy warto iść za rok, już dzisiaj mówimy: WARTO!

Karol i Ania Mrózkowie

Krótkie świadectwa uczestników naszej zabawy

25 lutego odbyła się kolejna bezalkoholowa zabawa karnawałowa w Limanowej. Pomimo wcześniejszych trudności, za namową naszych przyjaciół wybraliśmy się z nimi na ten bal. Był to najbardziej radosny czas, jaki przeżyłam w ciągu ostatnich tygodni. Na zabawie była wielka eksplozja radości, życzliwości i dobrej, BOŻEJ energii.
Dziękuję Bogu, że mogłam tam być.
Trzeźwość połączona z modlitwą i zabawą jest cudowna.
Warto bawić się i być TRZEŹWYM.
Dziękuję Ci Boże za całą wspólnotę.
H.M

 

Bal karnawałowy po raz pierwszy był dla mnie osobiście zaskoczeniem totalnym w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Ludzie serdeczni, otwarci z sercem na dłoni ku drugiemu! Z uśmiechem na twarzy witający przybyłych gości jak serdecznych przyjaciół ! Niektórzy przebrani ale nie dziwaki lecz wprowadzający atmosferę radości i zabawy! Po przywitaniu każdy z gości zajmuje miejsce za stołem suto zastawionym! Następnie przybyli goście są proszeni o przejście krokiem tanecznym poloneza na salę, gdzie organizatorzy razem z orkiestrą witają serdecznie uczestników zabawy karnawałowej, którzy przedstawiają się by nawiązać relacje wzajemne! Rozpoczyna się bal, który trwa do rana, dla tych najbardziej wytrwałych do końca. Dania są ciepłe i menu jest odpowiednie dla wymagających gości także! Podczas zabawy prowadzone są konkursy w których biorą udział trzy pary małżeńskie posiadające "szczęśliwe" numerki. Losami były zakupione lizaki z odpowiednimi cyframi! Konkursy były jak najbardziej dobrane pod względem delikatności i subtelności jak i co podkreślam szczególnie, nie sprawiające nikomu przykrości a wręcz dużo nieopisanej radości. Przed północą na balu swą obecnością zaszczycili nas ks. prałat Wiesław Piotrowski z Limanowej i opiekun domowego kościoła ks. Sylwester oraz ks. Bartosz Miziński, którzy brali udział w liczeniu przyznanych punktów poszczególnym parom małżeńskim i ogłoszeniu króla i królowej balu. O Północy para królewska roku 2016 przekazała korony i insygnia królewskie z uśmiechem i błogosławieństwem dla nowo władających królestwem dobrych ludzi, na rok 2017 do kolejnego balu karnawałowego na który już teraz serdecznie zapraszam! By rzec i ja tam byłam i bardzo dobrze się bawiłam, miód i mleko piłam...itp. Dużo radości w codzienności roku 2017!
W.A

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”