Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Wojakowa 17.03.2019

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Wojakowa 17.03.2019

Domowy Kościół rejon Brzesko, wielkopostny Dzień Wspólnoty RŚ-Ż w Roku Pańskim 2019 spędził w nieco innym niż zwykle otoczeniu i miejscu. Niezwykłość ta polegała na tym, że Kręgi Rodzin DK z Wojakowej w gminie Iwkowa,  zaprosiły nas do swojej parafii, na wspólne przeżywanie tego czasu. 

Trzeba przyznać, że jest to urokliwa miejscowość, jej walory docenialiśmy już nieraz goszcząc u naszych gospodarzy. Na wstępie serdecznie przywitał nas Proboszcz miejsca ksiądz Józef, wychodząc po nas już na parking, gdzie wcześniej zebraliśmy się niemal wszyscy, gdyż dopisywała w tym dniu wyjątkowa, jak na ten czas, słoneczna pogoda.

Temat nad którym pochylaliśmy się brzmiał; „Świadectwo – codzienność ucznia Pana”,  w jego treści, obszerniejsze omówienie wprowadził nas ksiądz Wojciech nasz diecezjalny moderator.

Praca w grupach na Dniach wspólnoty jest bardziej ciekawa i budująca, bo mamy innych niż na comiesięcznych spotkaniach uczestników. Tym bardziej, że i temat był żywy, bo wymagał dawania świadectwa, a właściwie analizy, poszukiwania przykładów, jak realizujemy w praktyce, w naszym codziennym życiu, posłannictwo Jezusa Chrystusa, który mówi właśnie do nas; „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. …”

Zastanawialiśmy się nad tym, na ile jest to w naszej świadomości, że Formacja DK do której wyraziliśmy akces, nakłada na nas niejako obowiązek ewangelizacji w środowiskach tam gdzie żyjemy, pracujemy, spotykamy się czy to prywatnie, służbowo, czy społecznie.

Pojawiło się kilka zgodnych głosów, że pomimo realizacji zobowiązań wynikających z naszej przynależności do DK, w domach, w rodzinach, pomimo modlitw, rozmów, dyskusji z naszymi dorosłymi dziećmi, im samym trudno jest bronić postawy chrześcijańskiej w swoich niejednokrotnie całkiem nowych, zlaicyzowanych środowiskach. Padło porównanie do walki z przeciwnościami, trudnościami, na niełatwym froncie. Można było też wywnioskować, że w wielu przypadkach takiej obrony nie podejmują, za cenę spotkania się i zawiązywania przyjaźni, odkrywania miłości, a czasem dla łatwiejszej integracji z daną grupą; szkolną, studencką czy zawodową. Nasze zadanie jako rodziców to pomimo wszystko, rozmawiać, kochać i modlić się za nich; to jest nasz prosty, codzienny sposób ewangelizacji.

Ze względu na okres roku liturgicznego, uczestniczyliśmy oczywiście w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, a po nich w Eucharystii, łącząc się w jednym Duchu z parafianami miejscowości, czynnie uczestnicząc poprzez wspólny śpiew, czytanie słowa Bożego, śpiew psalmu, czy modlitwy wiernych.

Na koniec jak wymaga tego program, uczestniczyliśmy w Agapie, i tu trzeba pochylić czoła i podziękować za gościnność i przygotowanie tego wątku spotkania gospodarzom, wraz ze swym opiekunem duchowym księdzem Józefem. Tak się składa, że jako małżonkowie mieliśmy przyjemność już kilkakrotnie uczestniczyć w tej parafii, w różnych wydarzeniach formacyjnych naszego Ruchu i trzeba przyznać, że to staropolskie przysłowie „Gość w dom, Bóg w dom” jest w niej realizowane z najwyższą starannością, gościnnością i dbałością o przybysza.

Niech nasz Pan obdarza Was obfitością łask, za ten wspólnie spędzony czas w Jego Imię. Chwała Panu.

 

Janusz i Barbara Wodka

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”