Spotkanie opłatkowe DK Rejon Brzesko

Jak co roku o tej porze, w oktawie Narodzenia Pańskiego Kręgi Rodzin Domowego Kościoła rejon Brzesko, spotkały się we Wspólnocie, aby trwać w radości z tego donośnego Święta, przeżywać razem ten wyjątkowy czas.

Para rejonowa zadbała o to aby nasze świętowanie rozpocząć od Eucharystii z intencją zanoszoną Bogu; za małżeństwa i rodziny tej Wspólnoty, jako Msza Święta dziękczynno-błagalna, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbami o Boże błogosławieństwo w Nowym 2019 Roku.

Po zakończeniu Eucharystii zebraliśmy się w Sali teatralnej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Odczytane słowo Boże wprowadziło nas w okoliczności i klimat nocy Bożego Narodzenia.

Prowadzący uświadomili i przypomnieli nam o głębszym sensie łamania się opłatkiem, nawiązując do zaleceń Założyciela Ruchu i łamaniu chleba na ołtarzach w czasie Eucharystii. Tak więc łamaliśmy się opłatkiem przekazując go z rąk do rąk i składając sobie życzenia w ciszy serc.

Po tej zasadniczej części nadszedł czas na spożywanie domowych wypieków i innych przyniesionych przez nas przysmaków. Gdy już przyjemnościom żołądkowym stało się zadość, rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. W przerwach był też czas na luźne rozmowy, ogłoszenia organizacyjne, propagowanie potrzeby pomagania innym, zwłaszcza tam gdzie bieda i brak sprawności rodziców dotyka dzieci.

Widać było po twarzach, że wspólne spotkanie, przebywanie z sobą na tzw. luzie są nam potrzebne, na twarzach uczestników bowiem gościła radość; radość obecności, dzielenia się życiem, radość kolędowania. Niech więc ta radość Boża i bezinteresowna miłość bliźniego, wypływa z naszych serc przez cały rok. Szczęść Boże.

                                                          

                                                                                                          Basia i Janusz

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”