„Zabiegani” po raz siódmy

„Zabiegani” po raz siódmy

9 lutego 2018 r. o godzinie 19.00 parafialna sala teatralna oraz kawiarenka przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zapełniły się po raz siódmy w ciągu niespełna dwóch miesięcy, parami małżeńskimi i ich pociechami. Rodzice przyszli by wysłuchać ostatniej w cyklu „Spotkania dla Zabieganych” konferencji, a dzieci  by spędzić  ten czas przy zabawie pod troskliwą opieką małżeństw z Kręgów Domowego Kościoła.

 Zgodnie z programem spotkań temat „Racja albo relacja” omówiła   p. Jolanta Pikul – Witek, psycholog, która pomogła słuchaczom zrozumieć proces powstawania zachowań ludzkich od momentu zaistnienia konkretnej sytuacji. Na przykładach pokazała jaki związek ma to, co pomyślę w danej sytuacji, jak ją zinterpretuję, z emocjami, samopoczuciem i zachowaniem. Psychologia nie daje gotowych recept na życie, ale pozwala zrozumieć siebie i innych, a to jest podstawa do refleksji i zmiany. Temat na tyle zaciekawił uczestników, że dyskusje toczyły się jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu spotkania. Podobnie było po każdym z sześciu wcześniejszych zajęć. Przy pięknie zastawionych stolikach, przy kawie i ciastku długo trwały rozmowy, wymieniano się doświadczeniami i przemyśleniami zainspirowanymi przez prowadzących.

Spotkaniem z panią Jolantą Pikul – Witek zakończył się pierwszy etap „Spotkań dla Zabieganych”, który trwał od 29 grudnia 2017 r. do 9 lutego 2018 r.

Podczas wcześniejszych  piątkowych wieczorów  o tym „ Ile jest warta twoja obrączka” mówił   p. Marcin Lewandowski, mąż i ojciec,  a o „Psychologii czystości i intymności w małżeństwie” ks. Jerzy Smoleń. „Jak rozmawiać, żeby było gorzej”  tłumaczył ks. Józef Partyka, psycholog, a na pytanie czy „Mamona jest niegodziwa” odpowiadał  ks. Piotr Łabuda, biblista. Państwo Kinga i Dawid Mikosińscy podpowiedzieli jak sprawdzić czy mamy „Charakter czy charakterek”, a świadectwo p. Mikołaja Bociana pozwoliło lepiej zrozumieć, kim są „Błogosławieni czystego serca”.

O stronę organizacyjną tego wydarzenia  zadbały  Kręgi Rodzin Domowego Kościoła działające w naszej parafii. Co tydzień dwa Kręgi zajmowały się przygotowaniem sali, stolików, poczęstunku dla prawie siedemdziesięciu osób  i przede wszystkim zapewniały opiekę sporej gromadce  dzieci w różnym wieku. Dzięki temu rodzice tych dzieci mogli poświęcić czas na refleksję   „jak  budować szczęśliwą chrześcijańską rodzinę opartą na Chrystusie i Jego Ewangelii”.

Po warsztatach wszystkie małżeństwa zostały zaproszone przez księdza Proboszcza Wojciecha Wernera na nabożeństwo, podczas którego „zawierzymy Jezusowi wszystkie małżeństwa i rodziny, aby On mógł w nich królować”. Wieczór Uwielbienia w trzeci piątek lutego tj. 16.02. 2018 r. o godzinie 18.00 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się Mszą św. w intencji małżeństw i rodzin oraz Drogą Krzyżową, a po wspólnej modlitwie uwielbienia, zakończy adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W następnym etapie planowane są dla zainteresowanych małżeństw comiesięczne, tzw. „Spotkania Rodzinne”.
(mt)

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”