OR II st. Bystra Krakowska

OR II st.  Bystra Krakowska

Tegoroczną formację rodzin mieliśmy okazje spędzić w przepięknym  i malowniczym zakątku Polski tj. w Beskidzie Śląskim w ośrodku  rodzin „Nazaret”. Wzgórze na którym zbudowano dom i krajobraz który rozciągał się wokół , stwarzał w nas poczucie że dotykamy nieba. W oazie uczestniczyło 18 rodzin, 10 z diecezji tarnowskiej, 2 z gdańskiej, warszawsko-praskiej, siedleckiej, elbląskiej, radomskiej i 2 rodziny z Anglii.

 Tematem oazy II st. był  Exodus, więc my tak jak naród wybrany szukaliśmy naszego „Egiptu- zniewolenia” z którego  chcemy wyjść z pomocą Boga ku ziemi obiecanej. Nasz dzisiejszy Mojżesz w osobie księdza Piotra Cebuli, ukazał nam ziemię , morze rozstępujące się jako znak przejścia do wolności oraz krzyż, którego belki są splecione. Znak sakramentu małżeństwa.

Diakonia muzyczna pod dyrygenturą Marysi i Grzesia, wyczyniała prawdziwe cuda wydobywając z nas przepiękne dźwięki, które były oprawą wszystkich nabożeństw. Cieszył nas efekt naszych wysiłków i odkrycie, że wspólne  śpiewanie ma dla nas ogromną wartość.  Diakonia muzyczna pod dyrygenturą Marysi i Grzesia, wyczyniała prawdziwe cuda wydobywając z nas przepiękne dźwięki, które były oprawą wszystkich nabożeństw. Cieszył nas efekt naszych wysiłków i odkrycie, że wspólne śpiewanie ma dla nas ogromną wartość.

Diakonia wychowawcza w liczbie 8 osób pod czujnym okiem wujka Adama, „ nie wtłaczała ale wyzwalała, nie ciągnęła ale wznosiła, nie ugniatała ale kształtowała, nie dyktowała ale uczyła, nie żądała ale zapytywała”. Trzydzieścioro dzieci  spotęgowało w nas przeświadczenie, że bez nich ta oaza byłaby nudna, martwa i jednostajna.

Animatorzy: Hania i Zbyszek, Antek i Iza, Ania i Stasiu, to prawdziwe perełki życzliwości, otwartości, cierpliwości, odwagi i rozmodlenia.

Dziękujemy naszemu przewodnikowi księdzu Piotrowi, że nas uczył jak bezgranicznie kochać i zaufać Panu Bogu, bo tylko On wie co jest dla nas najlepsze i żebyśmy umieli odpowiadać na tą jego miłość bezwarunkowo- AMEN.

Za wszystkie owoce tych rekolekcji Chwała Panu
Krysia Andrzej Kuc

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”