Triduum Paschalne w Ciężkowicach - relacja

 Triduum Paschalne w Ciężkowicach - relacja

W dniach 13 - 16 Kwietnia w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyło się Triduum Sacrum. W przeżywaniu tych najważniejszych dni udział wzięło 27 rodzin wraz z dziećmi, rekolekcje prowadził ks. Artur Ważny.
Był to wyjątkowy i niezapomniany czas w życiu każdego i każdej z nas , ponieważ pozwolił nam jeszcze głębiej rozważać i przeżywać mękę i śmierć Jezusa.

Tak oto po nadziei Wielkiego Piątku i milczeniu Wielkiej Soboty nadeszła dla nas radość ze Zmartwychwstania naszego Pana.
Niech Bóg będzie uwielbiony w tym czasie.

D. P. Rogusz

Effata – otwórz się – na Boże Słowo i jego działanie w twoim życiu. To słowa, które najbardziej zostały w naszych sercach po Triduum Paschalnym w Ciężkowicach.
To był pierwszy raz, kiedy święte Triduum spędziliśmy poza domem i rodzinną parafią. Był to niezwykły czas – oderwania się od obowiązków – często zupełnie niepotrzebnych. Czas „zmarnowany” dla Boga.
Triduum rozpoczęło się w Wielki Czwartek konferencją wprowadzająca w liturgię dnia, następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia szczególnie pamiętaliśmy o kapłanach, w dniu ich święta. Były życzenia, kwiaty i modlitwa w intencji ks. Artura Ważnego, prowadzącego Triduum i ks. Marcina Krępy, dyrektora ośrodka. Dzień zakończyła całonocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Wielki Piątek i Wielką Sobotę wypełniły wspólne modlitwy, nabożeństwa, adoracje indywidualne i rodzinne. Rezurekcję, która zakończyła się przed pierwszą w nocy dopełniło radosne śpiewanie Alleluja. Niezwykle ważne było dla nas współuczestnictwo w tworzeniu liturgii – czytania, śpiewy, a także wspólna modlitwa Kościoła – jutrznia, nieszpory.

To były niezapomniane trzy dni, a po powrocie do domu zadaliśmy sobie tylko jedno pytanie: „I jak tu przeżyć następne święta nie wyjeżdżając na Triduum…?

Joanna Sadowska

 

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/zBcV5nDTm18ZfDvi8

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”