Poświęcenie Diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie

W środę, 16 grudnia 2015 r., przeżyliśmy radosne wydarzenie poświęcenia naszego Diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie. Dokonał go Biskup Tarnowski Andrzej Jeż podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00. Przybyli na nią licznie kapłani - moderatorzy i dobrodzieje Ruchu, małżeństwa Domowego Kościoła i dorośli animatorzy Ruchu, uczestnicy Szkoły Animatora oraz Goście, którzy w różny sposób okazują życzliwość naszemu Domowi. Szczególną radością była obecność Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Marka Sędka oraz Dziekana dekanatu Czchów i proboszcza miejscowej parafii ks. Ryszarda Biernata, a także kleryków i diakona z WSD w Tarnowie z opiekunem - ks. Piotrem Nowakiem.

Zanim przystąpiliśmy do świętowania, były dni przygotowań. Rozpoczęli je uczestnicy VII sesji Szkoły Animatora, którzy w sobotę przed uroczystością podjęli solidne porządkowanie terenu wokół budynku i sprzątanie wewnątrz. W poniedziałek prace kontynuowali panowie i panie z Domowego Kościoła oraz młodzież oazowa. Cały czas, licząc się ze swoją kontuzją, pracę koordynowała Marta Wideł, której pomagała Karolina Rup. Ich dziełem było m.in. piękne, eleganckie przyozdobienie kaplicy i obu jadalni. Rodzinom Domowego Kościoła zawdzięczamy natomiast nowe komplety zastawy stołowej. Smaczny posiłek przygotowała p. Maria Chuda.

Gdy nastał wieczór, dom zaczął zapełniać się przybyłymi. Ks. Biskup przyjechał o 17.15 i rozpoczął wizytę od zwiedzenia całego budynku - rolę przewodnika pełnił ks. Paweł Płatek. O 18.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta. O asystę liturgiczną zadbał Kacper Rzeszutek, animatorzy i klerycy, a śpiew animował Ryszard Nejman z Tomaszem Milówką i Diakoną Muzyczną. Na początku, po słowie Moderatora Diecezjalnego i przywitaniu przez animatorów, Biskup Ordynariusz dokonał poświęcenia kaplicy i całego ośrodka. W homilii szczególnie zabrzmiały słowa: "To będzie miejsce proroków! Dzisiaj potrzebujemy proroków. Dzisiaj potrzebujemy elit w każdym wymiarze naszego życia - szczególnie elit duchowych: ludzi, którzy żyją autentycznie, do końca Bogiem, którzy czerpią z Niego życie, którzy są w stanie właśnie mocą Boga przemieniać oblicze tego świata. Wołanie jest niezwykłe o takich ludzi, zwłaszcza dzisiaj, teraz. Życzę, aby ten ośrodek był właśnie takim miejscem, gdzie rodzić się będą prorocy. Będzie miejscem poznawania słowa Bożego, bo to jest siła proroków...". Zapamiętujemy je jako ważne zadanie.

Mocno przeżyliśmy także moment, gdy Najświętszy Sakrament został złożony w tabernakulum - dziękujemy Księdzu Biskupowi za to, iż pozwolił, aby Pan Jezus na stałe przebywał pod postacią Chleba w naszym Domu!

Przed błogosławieństwem końcowym wszyscy wspólnie odmówiliśmy Akt oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła - w szczególny sposób wybrzmiały wtedy słowa:

PRZYJMIJ także jako swoją rzecz i własność
to miejsce, gdzie wszystko ma służyć dziełu Oazy Żywego Kościoła,
i spraw, aby mogło bez przeszkód służyć tylko tej sprawie.

Wierzymy mocno, że Matka Najświętsza, Wniebowzięta z Efezu będzie się tym domem i ludźmi tu przebywającymi opiekować. To Zawierzenie dołączamy do Zawierzenia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej Bożemu Miłosierdziu, dokonanego 31 maja 2003 r., a odnowionego przez Moderatora Diecezjalnego w dniu erygowania naszego Centrum w Niedzielę Miłosierdzia, 12 kwietnia 2015 r. w Łagiewnikach, czego pamiątką jest poświęcony również wtedy i wiszący w naszej kaplicy obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

Po Eucharystii przeszliśmy do pięknie ozdobionej jadalni i kawiarenki na nastrojową Agapę, którą do późnego wieczora wypełniły miłe i radosne rozmowy przy smacznym posiłku :)

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni na tym spotkaniu, tym, których reprezentowali i wszystkim Dobrodziejom naszego Centrum! Dziękujemy każdej osobie, która w jakikolwiek sposób włączyła się w przygotowanie tej uroczystości i pomogła także po niej! Dziękujemy wszystkim, którzy pracą i darem materialnym tworzą ten Dom!

Uroczystość poświęcenia była ważnym, fundamentalnym momentem historii Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej. Wierzymy mocno, że z Bożą pomocą i dzięki oddanym Bogu i życzliwym nam ludziom nasz EFEZ będzie się pięknie rozwijał, będzie miejscem spotkania z Bogiem, z którego rodzą się prorocy...

Zdjęcia: Karolina Rup

Na uroczystości była także p. Beata Malec-Suwara z Tarnowskiego Gościa Niedzielnego - relację znajdziemy TUTAJ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”