Drugi Dzień Wspólnoty- rejon Nowy Sącz

Drugi Dzień Wspólnoty- rejon Nowy Sącz

Przeżyliśmy w naszym rejonie Nowy Sącz -Centrum 6.12.2015r. II Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.Tematem dnia wspólnoty - Duch Święty-Dawca jedności braterskiej.

 Ten radosny dla nas dzień zaczęliśmy od Eucharystii,a po Niej był krótki Namiot Spotkania Dz.2.1-7.Następnie w sali Przemienienia Pańskiego nastąpiło zawiązanie wspólnoty.Razem z nami był moderator naszego rejonu ks.Jerzy Jurkiewicz i moderator Ruchu Światło-Życie ks.Andrzej Kmiecik z Marcinkowic.Księża ubogacili nas wspaniałymi konferencjami. Zostala nam przybliżona głębia przeżywania Eucharystii. Naturalnym owocem uczestnictwa we Mszy św.jest przyjęcie Komunii św. oraz napełnienie się Duchem Świętym.Prowadzi nas to do celu Eucharystii-jedności w Chrystusie. Celem Eucharystii jest ostateczna przemiana nas, aby wszyscy ,którzy przyjmują Komunię św.weszli w postawę prawdziwej jedności z braćmi i siostrami . To ma być jasny owoc modlitwy Chrystusa w Wieczerniku ; Aby byli jedno; [J 17,20-26].Głębokim przeżyciem w tym dniu było też błogosławieństwo, udzielane przez kapłanów w geście nałożonych dłoni na każdego z nas.Potem nastąpiło dzielenie się w grupach,a dzieci w tym czasie z ciociami miały swoje zajęcia. Radością dla dzieci i nas wszystkich był Swięty Mikołaj,który przyszedł do nas podczas agapy.Diakonia muzyczna upiększała nam ten dzień poprzez wspólne śpiewanie różnych pieśni.Razem było nas około 100 osób.Dziękujemy Panu Bogu za ten wspaniały czas,gdzie mogliśmy się spotkać i wzajemnie ubogacić duchowo.

Moderator Ruchu Światło-Życie ks.Andrzej Kmiecik.

Moderator Rejonu ks.Jerzy Jurkiewicz.
Para Rejonowa Wiesia i Sylwek.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”