Poświęcenie Diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie

W środę, 16 grudnia 2015 r., przeżyliśmy radosne wydarzenie poświęcenia naszego Diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie. Dokonał go Biskup Tarnowski Andrzej Jeż podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00. Przybyli na nią licznie kapłani - moderatorzy i dobrodzieje Ruchu, małżeństwa Domowego Kościoła i dorośli animatorzy Ruchu, uczestnicy Szkoły Animatora oraz Goście, którzy w różny sposób okazują życzliwość naszemu Domowi. Szczególną radością była obecność Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Marka Sędka oraz Dziekana dekanatu Czchów i proboszcza miejscowej parafii ks. Ryszarda Biernata, a także kleryków i diakona z WSD w Tarnowie z opiekunem - ks. Piotrem Nowakiem.

Czytaj więcej...

U Pasterza diecezji z życzeniami na Boże Narodzenie 2015

W poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. do Kurii Diecezjalnej przybyli przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich, aby złożyć życzenia Biskupowi Tarnowskiemu. Delegację Ruchu Światło-Życie stanowili: Moderator Diecezjalny ks. Paweł Płatek z animatorami: Agnieszką Gąciarz i Maciejem Rzeszutkiem oraz Parą Diecezjalną Domowego Kościoła: Iwoną i Andrzejem Bernachami i Moderatorem Diecezjalnym DK ks. Wojciechem Karpielem.

Czytaj więcej...

Zmarł Stanisław Orzeł

W niedzielę, 15 listopada 2015 r., w nocy, zmarł w Krościenku Stanisław Orzeł, nasz rodak. Stanisław Orzeł był kierowcą ks. Franciszka Blachnickiego, do ostatnich dni zaangażowany w pracę Centrum Ruchu. Ciepły, uczynny człowiek, pełen poczucia humoru, zawsze gotowy do pomocy. Miał 63 lata.

Czytaj więcej...

Zmiana administratora Domu Ruchu Światło-Życie w Szczawnicy

19 października br. nastąpiła zmiana opiekuna Domu Rekolekcyjnego Ruchu Światło-Życie w Szczawnicy. Po niemal 20 latach, w związku z objęciem stanowiska proboszcza w Niedomicach, Ks. Prałat Jan Mikulski, w obecności Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, Ks. Pawła Płatka, przekazał obowiązki administrowania Domem Ks. Piotrowi Dydo-Rożnieckiemu, który aktualnie jest wikariuszem parafii w Szczawnicy.

Czytaj więcej...

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”