Adwentowy Dzień Wspólnoty – Etap I: Moderatorzy i Odpowiedzialni

DWMiO

2 grudnia br. w klasztorze sióstr Sacre Coeur w Tarnowie spotkali się księża moderatorzy, pary Domowego Kościoła i odpowiedzialni za diakonie specjalistyczne Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Był to nasz adwentowy Dzień Wspólnoty – czas osobistego pogłębienia tematu: „Narodzić się na nowo przez wiarę", aby dzięki temu lepiej poprowadzić w rejonach Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii, a następnie Dni Wspólnoty całego Ruchu Światło-Życie.

W gronie osób, na których ciąży największa odpowiedzialność za Ruch w naszej diecezji złączyliśmy się najpierw na modlitwie Nieszporów z wprowadzającą w temat konferencją moderatora diecezjalnego. Następnie każdy miał czas na osobiste zamyślenie nad towarzyszącym nam w tym dniu Słowem Bożym podczas namiotu spotkania przed Najświętszym Sakramentem.

Po tych chwilach w kaplicy, udaliśmy się na spotkanie w grupach, by w ewangelicznej rewizji życia podzielić się świadectwem ewangelizacji indywidulanej w naszych miejscach życia, nauki i pracy, by prosić o większa odwagę świadczenia o wierze w Chrystusa w każdej sytuacji, w której się znajdziemy i o wrażliwość na Boże słowo na wzór Maryi. Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, podczas której głęboką egzegezę danego nam w liturgii słowa Bożego przeprowadził w homilii ks. Marek Mierzyński.

Po Mszy świętej udaliśmy się jeszcze na skromna Agapę, podczas której dzieliliśmy się ostatnimi przeżyciami oazowymi, w jakich dane nam było uczestniczyć, rozmawialiśmy o problemach Ruchu i planowaliśmy przyszłe wydarzenia, o których będziemy całą wspólnotę Oazy diecezjalnej sukcesywnie informować także na tej stronie.

Późną nieco porą wróciliśmy do naszych domów. Niech Pan Bóg przez Niepokalaną da nam jeszcze pomnażać dobre owoce tego spotkania i błogosławi zaplanowanym dziełom! Miejmy nadzieję, że przywrócone w tym roku Dni Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych dla wszystkich kapłanów, par Domowego Kościoła i tych, którym powierzona została troska o diakonie specjalistyczne, będą ważnym miejscem formacji pogłębiającej rozumienie hasła danego roku, w jedności z całym Ruchem Światło-Życie w Polsce i na świecie. Bez wątpienia takie spotkania w modlitwie i dialogu przyniosą wiele dobra i pomogą wzmocnić oddziaływania charyzmatu Światło-Życie w naszej diecezji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”