ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNĄ OAZĘ MATKĘ (DOM)

„Idea oazy-matki zrodziła się już wcześniej. Rozumieliśmy przez to określenie trzydniowe lub krótsze spotkanie członków zespołu wychowawczego tworzącej się oazy, którzy w atmosferze modlitewnej mieli utworzyć pierwszą żywą komórkę oazy – wspólnotę diakonii i animatorów. Miała ona potem przyjąć wędrowców zdążających do oazy i zaproponować im włączenie się na piętnaście dni do ich sposobu, atmosfery i stylu życia, aby przez to uczestnictwo doświadczyć nowego życia".
/ks. Franciszek Blachnicki, Słowo do COM 1984/

Drodzy Animatorzy!
Drodzy Moderatorzy!
Drogie Pary Animatorskie!
Wakacje tuż, tuż – nadchodzi czas naszej oazowej posługi. Wielu z nas – i ci starsi, i młodsi podejmą formację podczas rekolekcji oazowych. W różnych miejscach, w różnych turnusach, ale wszyscy bez wyjątku – by spotkać się z Chrystusem i drugim człowiekiem we wspólnocie oazowej, w charyzmacie Światło-Życie.

Czas oaz jest czasem wyjątkowym – dlatego każdy z animatorów powinien głęboko w sercu odczuwać pragnienie, by wspólnie przed rekolekcjami spotkać się na modlitwie i przygotowaniu do posługi animatora rekolekcji. Dotyczy to nas wszystkich - także tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą w tym roku posługiwać na oazach – DOM jest miejsce i czasem, gdzie swoim doświadczeniem, wsparciem, ciekawymi pomysłami i modlitwą możecie pomóc przygotować się innym.

Jest też czasem WSPÓLNOTY. Czasem diecezjalnej AGAPE.

W związku z tym pragniemy wszystkich Was zaprosić na DIECEZJALNĄ OAZĘ MATKĘ, która odbędzie się w naszym Domu Rekolekcyjnym EFEZ, w dniach: 22-23.06.2019 i będzie połączona z Rozesłaniem OŻK 2019. Zaczynamy więc w kościele parafialnym, by potem spotkać się w naszym Domu.

To nasze małe oazowe święto – twórzmy je wspólnie :)

Podczas DOM-u będziemy wspólnie prosić Ducha Świętego o prowadzenie nas drogami Bożymi, o potrzebne dary na czas rekolekcji, będziemy modlić się za siebie nawzajem.

W programie będzie także czas na dyskusje, podsumowanie przygotowań, a także omówienie realizacji założeń formacyjnych w oazie oraz roli i zadań animatora oazy średniej. W sobotę spotkamy się także przy ognisku, by lepiej się poznać i razem odpocząć.

Zgłoszenia przyjmuje Diakonia Formacji Diakonii.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 603-605-883

Marta Wideł
Odpowiedzialna za Diakonię Formacji Diakonii

DOM 2019 700

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”