VI Diecezjalna Kongregacja Diakonii

W dn. 27-28 lutego 2015 r. w Domu Rekolekcyjnym OPOKA w Starym Sączu odbyła się VI Diecezjalna Kongregacja Diakonii. Kongregacja diecezjalna to spotkanie wszystkich dorosłych członków Ruchu, którzy po ukończeniu formacji podstawowej podjęli stałą posługę w diakoniach specjalistycznych oraz zostali włączeni do stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie" i stanowią jego sekcję w diecezji tarnowskiej. Kongregację zwołuje i jej przewodniczy Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Czytaj więcej...

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności: "W mocy Ducha Świętego"

Jest już tradycją oazową – także i w naszej diecezji, że przedstawiciele Diecezjalnych Diakonii Jedności (DDJ) biorą każdego roku udział w rekolekcjach, które głosi Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Jedności (ORDJ), która odbyła się w Porszewicach k. Łodzi w dniach: 28-30.11.2014 wybrali się: ks. Paweł Płatek - Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie, Ryszard Nejman - Odpowiedzialny za Diecezjalną Diakonię Muzyczną oraz Marta Wideł - Odpowiedzialna za Diecezjalną Diakonię Formacji Diakonii.

Czytaj więcej...

Relacja z VI Kongregacji Diakonii w Warszawie

VI Kongregacja Diakonii

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2013 r. w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym w Warszawie trwała VI Kongregacja Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”. Uczestniczyło w niej 132 delegatów z Polski i zagranicy: przedstawiciele diakonii centralnych, ośrodków, filii i diecezji.

Czytaj więcej...

Koinonia i radość Ewangelii – ORDJ 2013

ORDJ

W dniach 29 XI do 1 XII 2013 r. w Porszewicach odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności. W tych corocznych rekolekcjach dla członków diecezjalnych diakonii jedności tym razem uczestniczyła tylko dwuosobowa delegacja diecezji tarnowskiej: ks. Paweł Płatek i Marta Wideł.

Czytaj więcej...

V Diecezjalna Kongregacja Diakonii

Nominacja
V Diecezjalna Kongregacja Diakonii, która miała miejsce w naszym Domu Rekolekcyjnym w Szczawnicy w dn. 8-9 marca 2013 r., była czasem modlitwy i dzielenia się radościami i trudami posługi, ale także planami na przyszłość odpowiedzialnych za poszczególne diakonie Ruchu w naszej diecezji.

Czytaj więcej...

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”