ZAPRASZAMY NA OAZY WAKACYJNE 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów, aby uwieńczyli swoją roczną formację uczestnictwem w letnich rekolekcjach oazowych. Mile przywitamy także nowe osoby, które pragną w tym roku po raz pierwszy wziąć udział w oazie – i mamy nadzieję, że pozostaną w niej także po wakacjach, we wspólnotach oazowych w parafiach.

W roku 2016, z racji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej planuje oazy zasadniczo w jednym turnusie 1-17 lipca 2016 (z wyjątkiem zaznaczonym poniżej):

• dla dzieci kończących III, IV, V klasę szkoły podstawowej: Oaza Dzieci Bożych w Ryglicach ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

dla dzieci po VI klasie szkoły podstawowej: I stopień Oazy Nowej Drogi w Męcinie ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

dla uczniów kończących I klasę gimnazjum: II stopień Oazy Nowej Drogi w Paleśnicy ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

dla uczniów kończących II klasę gimnazjum: III stopień Oazy Nowej Drogi w Maciejowej ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

dla kończących w tym roku gimnazjum i uczniów szkół średnich: I stopień Oazy Nowego Życia w Czermnej ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

dla osób po I stopniu Oazy Nowego Życia: II stopień Oazy Nowego Życia w Czchowie

i w turnusie od 5-22 sierpnia:

dla osób po II stopniu Oazy Nowego Życia: III stopień Oazy Nowego Życia w Czchowie

Oazy i rekolekcje dla rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie oraz zasady zapisów wskazane są TUTAJ.

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

Jak zawsze, już na wstępie prosimy, aby nie przelewać pieniędzy i nie wysyłać kart zgłoszeniowych przed telefonicznym upewnieniem się, że na danej oazie są jeszcze wolne miejsca!

1. Zgłoszenia na oazy przyjmujemy w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ul. Legionów 30, pok. 2.9 na II piętrze – od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 13.00-16.00.

2. Karty zgłoszeniowe można otrzymać w w/w miejscu lub pobrać z tej strony internetowej (POBIERZ) i wydrukować na jednej kartce A4 (dwustronnie), a następnie wypełnić i dostarczyć do naszego biura.
Tylko potwierdzona przez nas karta uprawnia do udziału w oazie.

3. UWAGA! Planujemy także w tym roku przygotować dla oazowiczów okolicznościowe koszulki, dlatego uprzejmie prosimy o podawanie przy zgłoszeniu także jaki rozmiar koszulki nosi uczestniczka/uczestnik, zgodnie z tabelą, którą znajdziemy klikając TUTAJ.

4. Ofiara za oazę w tym roku wynosi 500 zł.
Przy zgłoszeniu osoby na oazę należy wpłacić przynajmniej zaliczkę w wysokości 250 zł, zaś resztę kwoty wpłacamy w ośrodku oazowym w dniu przyjazdu.
Wpłaty zaliczki (lub pełnej kwoty) można dokonać osobiście w Kurii Diecezjalnej lub przelewem na konto:

Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej
BANK PEKAO S.A. I O. W TARNOWIE
96 1240 1910 1111 0010 2358 4568

Koniecznie należy podać imię i nazwisko osoby jadącej na oazę oraz miejsce i turnus: np.:
Dorota Nowak, Maciejowa, turnus 1

lub

Piotr Kowalski, Czchów, turnus 2

Zaliczkę przeznaczamy na wynajem budynku, ubezpieczenie, zakup pomocy, itp., dlatego jest bezzwrotna. Nauczeni doświadczeniem, nie przyjmujemy także żadnych rezerwacji bez zaliczki.

Uwaga. Wiele zakładów pracy dofinansowuje wyjazd dzieci pracowników także na oazy wakacyjne. Warto zapytać o taką możliwość. Ze swojej strony możemy wydać zaświadczenie o przekazaniu środków przez zakład pracy, ale nie mamy możliwości wystawienia faktury VAT. Osoby występujące o dofinansowanie z zakładu pracy prosimy więc o równoczesne zapytanie, jaki rodzaj poświadczenia wpłaty jest wymagany przez pracodawcę (niekiedy przyjmowane są tylko zaświadczenia o określonej treści) i konsultację z nami.

5. Dojazd do ośrodka oazowego należy zorganizować we własnym zakresie. Opis, jak trafić do poszczególnych ośrodków, znajdziemy klikając TUTAJ.
Pierwsza data każdego turnusu jest datą przyjazdu, ostatnia – wyjazdu z oazy. Przyjeżdżamy do godz. 16.00, wyjeżdżać do domu można od rana (po śniadaniu).

6. Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Rozesłanie Oaz odbędzie się w sobotę, 18 czerwca br. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Szczegółowy program podamy w czerwcu. Już dziś zapraszamy wszystkich moderatorów i diakonie oraz uczestników wybierających się na oazy dziecięce, młodzieżowe, rodzin, a także oazowiczów, którzy z jakichś względów nie mogą w tym roku wyjechać na rekolekcje. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy o łaskę Bożą i obfite owoce rekolekcji.

7. Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej EFEZ w czasie rekolekcji odbędzie 14 lipca w Czermnej oraz 18 sierpnia w Krościenku nad Dunajcem. Na spotkanie lipcowe oprócz uczestników organizowanych przez nas oaz i ich rodzin, zapraszamy wszystkie oazy, które mają swoje ośrodki w okolicy Tarnowa oraz każdego, kto pragnie przeżyć ten szczególny dzień we wspólnocie Ruchu Światło-Życie.

8. Bardzo proszę ANIMATORÓW o pobranie, wypełnienie i przesłanie do nas Karty Animatora (POBIERZ). Pamiętajcie o zaświadczeniu lekarskim oraz o zaświadczeniu o niekaralności.
Już teraz Wam dziękuję za podjęcie posługi podczas rekolekcji wakacyjnych!
Do zobaczenia na Diecezjalnym Dniu Jedności Animatorów i LOM w dn. 18-19 czerwca w EFEZIE:)

KONTAKT I DODATKOWE INFORMACJE:

Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej
ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów (pok. 2.9 lub 2.11)
tel. (14) 631 73 90 lub (14) 631 73 46
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ks. Paweł Płatek
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie
tel. kom: 609 603 323

Komentarze   

#3 Ks. P. Płatek 2016-07-04 21:55
W naszej diecezji, w sierpniu nie będzie oaz dla dzieci i młodzieży - z wieloletniego doświadczenia wiemy, że na ten czas zgłaszają się tylko pojedyncze osoby..
Proszę pytać w innych diecezjach..
Cytować
#2 Katarzyna 2016-06-30 18:37
Mam corke, ktora skonczyla IIIklase szkoly podstawowej, czy sa jeszcze miejsca na oaze w siepniu?
Cytować
#1 Mateusz K. 2016-04-01 05:27
Suppprer :lol: :lol: :lol: :lol:
Oby nie brakło miejsc na II stopień OND :cry: :o :cry: :cry: :lol:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”