Dla dzieci i młodzieży

OAZY WAKACYJNE 2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje wakacyjne.

W roku 2019 Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej planuje następujące oazy (wg grup wiekowych, od najmłodszych):

 • Kl. III-V szk. podst.: ODB - turnus I: 28.06-14.07.2019 (Czermna) - ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.
 • Kl. III-V szk. podst.: ODB - turnus II: 16.07-01.08.2019 (Czermna) - ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.
 • Kl. VI szk. podst. - OND I st. - turnus I: 28.06-14.07.2019 (Florynka) - ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.
 • Kl. VII szk. podst. - OND II st. - turnus I: 28.06-14.07.2019 (planowana w Maciejowej, odbędzie się w Czchowie, w Domu Rekolekcyjnym EFEZ) - ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.
 • Kl. VIII szk. podst. - OND III st. - turnus II: 16.07-01.08.2019 (planowana w Maciejowej, odbędzie się w Czchowie, w Domu Rekolekcyjnym EFEZ)
 • Kl. III gim., kl. I szk. śr. i starsi - ONŻ I st. - turnus I: 28.06-14.07.2019 (Czchów, EFEZ) - ZAPISY ZAKOŃCZONE. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Wskazówki, jak dojechać do poszczególnych ośrodków znajdują się TUTAJ.

UWAGA! Klasa wskazana powyżej oznacza tę, do której uczestnik obecnie, przed wakacjami, uczęszcza.
Bardzo prosimy, by zapisywać uczestników wg wieku, stosownie do stopnia dla nich wyznaczonego, tak aby dane w ankiecie i na karcie były zgodne.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

Zmienił się system zapisów na rekolekcje wakacyjne.

Zgłoszenia na oazy odbywać się będą w następujący sposób:

1. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/MCewyTbXUrJM8y1H9

2. Należy pobrać kartę zgłoszeniową (dostępna na końcu formularza zgłoszeniowego) lub TUTAJ, wydrukować dwustronnie na jednej kartce A4, wypełnić i odesłać do 20 czerwca br. pod wskazany adres:

Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej EFEZ
ul. Ks. Koleboka 3
32-860 CZCHÓW

3. Wpłacić na konto zaliczkę lub całość kosztów ofiary rekolekcyjnej.

Ofiara za oazę w tym roku wynosi 650 zł.
Przy zgłoszeniu osoby na oazę należy wpłacić przynajmniej zaliczkę w wysokości 300 zł, zaś resztę kwoty wpłacić w ośrodku oazowym w dniu przyjazdu.

Dane do przelewu:

Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej
ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów
BANK PEKAO S.A. I O. W TARNOWIE - nr rachunku: 96 1240 1910 1111 0010 2358 4568

UWAGA:

Koniecznie należy podać imię i nazwisko osoby jadącej na oazę oraz miejsce i turnus: np.: „Dorota Nowak, Czermna, turnus 1" lub „Piotr Kowalski, Czchów, turnus 2".
Zaliczkę przeznaczamy na wynajem budynku, ubezpieczenie, zakup pomocy, itp., dlatego jest bezzwrotna.
Nauczeni doświadczeniem, nie przyjmujemy żadnych rezerwacji bez zaliczki.

Wpłaty gotówkowej i osobistego przekazania karty można również dokonać bezpośrednio u Moderatora Diecezjalnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w następujące dni:

 • Poniedziałek, godz. 13.00-16.00
 • Czwartek, godz. 13.00-16.00

Adres: ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów.

 • KAŻDA OSOBA, KTÓRA WYPEŁNIŁA I WYSŁAŁA INTERNETOWY FORMULARZ oraz DOKONAŁA WPŁATY (GOTÓWKĄ CZY PRZELEWEM) MOŻE BYĆ PEWNA, ŻE ZGŁOSZENIE ZOSTAŁO PRZYJĘTE.
 • NIE POTWIERDZAMY SMSEM CZY W INNY SPOSÓB FAKTU PRZYJĘCIA ZGŁOSZENIA - KONTAKTUJEMY SIĘ W SYTUACJI, GDY BRAKUJE WPŁATY lub ZGŁOSZENIA INTERNETOWEGO lub WYDRUKOWANEJ I WYSŁANEJ KARTY.
 • ZAPISY KOŃCZYMY 20 CZERWCA 2019 r.

 

KONTAKT I DODATKOWE INFORMACJE:
Sekretariat Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej - p. Marta Wideł
kom. 603 605 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja dla rodziców:

Wiele zakładów pracy dofinansowuje wyjazd dzieci pracowników także na oazy wakacyjne. Warto zapytać o taką możliwość. Ze swojej strony możemy wydać zaświadczenie o przekazaniu środków przez zakład pracy, ale nie mamy możliwości wystawienia faktury VAT. Osoby występujące o dofinansowanie z zakładu pracy prosimy więc o równoczesne zapytanie, jaki rodzaj poświadczenia wpłaty jest wymagany przez pracodawcę (niekiedy przyjmowane są tylko zaświadczenia o określonej treści) i konsultację z nami.

Skrócony regulamin rekolekcji oazowych:

 • OAZA jest formą rekolekcji przeżyciowych. Głównym celem jest pogłębienie życia duchowego, formacja liturgiczna i doświadczenie wspólnoty uczniów Chrystusa.
  Nie przywozimy niczego, co mogłoby przeszkadzać we właściwym przeżyciu oazy, a więc odtwarzaczy multimedialnych, laptopów, kart do gry, gier elektronicznych, itp.
 • Używanie telefonu komórkowego na oazie jest możliwe zasadniczo w czasie wolnym – zazwyczaj po śniadaniu, obiedzie i kolacji. W razie konieczności (np. do rodziców) można, za zgodą ks. Moderatora, telefonować w innym czasie. Ograniczenie używania tel. komórkowego pozwala uczestnikowi skupić się na treściach oazy, a także daje więcej czasu, aby bardziej otworzyć się na innych.
  Za telefon odpowiedzialny jest uczestnik. Ks. Moderator nie odpowiada za ukradzione lub zagubione telefony. Moderator może ustalić szczegółowe, dostosowane do warunków konkretnej oazy zasady korzystania z telefonów.
  W razie choroby uczestnika prowadzący Moderator informuje rodziców.
 • Uczestnik powinien być (w przypadku Oaz Nowego Życia: musi być) przygotowany przez formację w swojej parafii do przeżycia rekolekcji oazowych.
 • Granice wieku. Ze względu na realizowany w oazach program wychowawczy, należy przestrzegać właściwych granic wieku:
  a) Oaza Dzieci Bożych (ODB): I, II, III stopień - kl. III-V szkoły podstawowej
  b) Oaza Nowej Drogi (OND): I st. - po VI kl. szk. podst.; II st. - po VII kl. szk. podst.; III st. - po VIII kl. szk. podst.
  c) Oaza Nowego Życia (ONŻ):
  - stopnia I: co najmniej po ukończeniu kl. III gim., kl. I szk. śr. i starsi
  - stopnia II i III: po przeżyciu niższego stopnia i formacji rocznej po nim.
 • Jeśli rodzice lub opiekunowie zdecydują o wcześniejszym zabraniu uczestnika z rekolekcji, muszą zdeklarować to pisemnie (np. w słowach: „Dnia ... zabrałam/-em moją córkę/syna .... z rekolekcji oazowych i od tego momentu prowadzący rekolekcje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za moje dziecko" – własnoręczny podpis)
 • Odwiedziny w oazie. Ze względu na specyfikę programu rekolekcyjnego polegającą na ciągłości zajęć w każdym dniu oazy, zasadniczo nie przewiduje się odwiedzin. W sytuacjach wyjątkowych, należy wcześniej uzgodnić wizytę z moderatorem prowadzącym oazę. Dniem otwartym dla odwiedzin jest Dzień Wspólnoty (XIII dzień) lub druga niedziela oazy.
 • Program rekolekcji (realizowany jest od godz. 700 do 2200): Jutrznia, Msza Święta, Spotkanie Biblijne, Wyprawa Odkrywcza, Namiot Spotkania, Pogodny Wieczór, Nabożeństwo, Spacer, Wycieczka, Rozrywka i in.
 • Na Oazę II stopnia ONŻ należy przywieźć wypełniony notatnik (Drogowskazy) i przeczytać wcześniej Księgę Wyjścia.
 • OAZA to nie kolonia. To przede wszystkim przeżycie duchowe. Ze względu na charakter oazy spotkania nocne i dyskoteki są wykluczone. Uczestnicy niezachowujący regulaminu oazy oraz nieposłuszni Moderatorom i animatorom zostaną na własny koszt odesłani do domu.
 • Aby właściwie przeżyć oazę, należy uczestniczyć w całości – od dnia przyjazdu do dnia wyjazdu.
 • Należy zabrać ze sobą: Pismo Święte (na drugi stopień ONŻ Stary i Nowy Testament) koniecznie prześcieradło, śpiwór lub koc, poduszkę. Podczas oazy mieszkamy zazwyczaj w budynkach szkolnych. Przywozimy także: zeszyt i długopis, odpowiednie ubrania z uwzględnieniem upału, chłodu i deszczu, pantofle, klapki pod prysznic, buty do wędrówek górskich, nakrycie głowy, instrument muzyczny (jeśli umiemy grać), śpiewnik, legitymacje szkolną, a także (jeśli zażywamy) osobiste leki przepisane przez lekarza. O ich posiadaniu należy powiedzieć Moderatorowi lub Animatorom zaraz po przyjeździe.
 • Ubiór: Dziewczęta przywożą spódnice i sukienki za kolano, księża i lektorzy alby. Nie przywozimy bardzo krótkich oraz przeźroczystych strojów.

Do zobaczenia na tegorocznych szlakach oazowych!

Ks. Paweł Płatek
Moderator Diecezjalny
Ruchu Światło-Życie

Klikając poniższy plakat będziemy mogli pobrać jego wersję w większej rozdzielczości - do propagowania oaz :) Zachęcamy!

Oazy wakacyjne 2019 700

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”