„Radujmy się bracia w Panu, powiadam radujmy się”- ORAR II° w Ciężkowicach, 7-11.11.2014

Dziękujemy Panu Bogu za wspaniały czas rekolekcji, gdzie razem z Księdzem Wojciechem Ignasiakiem oraz 27 Rodzinami z całej Polski, tworzyliśmy radosną Wspólnotę, służąc sobie wzajemnie doświadczeniem, otwartością i chrześcijańską Miłością. Uczyliśmy się, jak być dobrym animatorem Domowego Kościoła, znającym charyzmat Ruchu Światło- Życie. Ksiądz Wojciech tę wiedzę przekazywał nam w taki sposób, iż wszystko wydawało się nam bardzo oczywiste i łatwe do wdrożenia w życie. Od nas samych tylko zależy, na ile wykorzystamy te nauki w praktyce.

 Radość naszej Wspólnoty wypływała także z bliskości Pana Boga, z Jego błogosławieństwa. Wieczorne modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, całonocna Adoracja, codzienna Eucharystia i Namiot Spotkania- utwierdziły nas w przekonaniu, że wszystko jest możliwe, jeśli jesteśmy blisko Jezusa, jeśli On jest najważniejszy w naszym życiu.

Radość przenikała nasze śpiewy animowane przez Jacka Frankowskiego oraz tańce -mistrzowsko prowadzone prze Księdza Wojtka. Wielką radością była dla nas także patriotyczna wieczornica, którą ubarwiły ciekawe żołnierskie opowieści Księdza Marcina Krępy, dyrektora domu rekolekcyjnego. Nie mogliśmy wyjść z podziwu nie tylko dla wiedzy Księdza Marcina, ale także dla jego pięknego munduru Kapelan Koła Pułkowego 8-go Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego w Krakowie.

Dziękujemy za pomoc w naszej diakonii wychowawczej- Siostrze Halince. Gromadka 35 bardzo grzecznych dzieci, również wyzwalała naszą radość i wielką wdzięczność dla 8 dziewczynek, które pięknie służyły, opiekując się naszymi pociechami.

Chwała Panu! Iwona I Andrzej Bernachowie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”