Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonów Nowy Sącz Wschód i Nowy Sącz Centrum

Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonów Nowy Sącz Wschód i Nowy Sącz Centrum

11.03.2018 w Grybowie odbył się Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonów Nowy Sącz Wschód i Nowy Sącz Centrum. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 100 osób. Tematem przewodnim było „Oddanie się Niepokalanej”. Po zawiązaniu wspólnoty ksiądz Ryszard Stasik wygłosił konferencję w której na tle historii kościoła przedstawił wiele przykładów dzieł duchowych, dokonanych za pośrednictwem ludzi, którzy zawierzyli swoje życie Maryi.

Przykłady: św. Ludwika Marii Grigion de Montfort („Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP”), św. Maksymiliana Marii Kolbego („Rycerstwo Niepokalanej”), Sługi Bożego  Stefana Wyszyńskiego („Zawierzenie Polski Matce Bożej i Jasnogórski Śluby Narodu”) św.  Jana Pawła II („zawołanie Totus Tuus – doprowadza do zawierzenia Jej Niepokalanemu Sercu Rosji i całego świata”), czy też Sługi Bożego  ks. Franciszka Blachnickiego  przekonywały nas o słuszności oddania swojego życia Maryi w każdej sytuacji i każdym czasie. Podczas pracy w grupach staraliśmy się wyciągnąć wnioski dla naszego życia, dla każdego z nas dzisiaj. Jak odpowiadać naszym życiem na miłość Boga?  Maryja jest dla nas drogowskazem, jest wzorcem całkowitego oddania się Bogu poprzez Chrystusa będąc napełniona Duchem św.. Odrzuciła własne plany przyjmując Wolę Bożą, jest dla nas narzędziem walki z grzechem -”Ta, która miażdży głowę węża” nawołuje nas do nawrócenia do odwrócenia się od grzechu. Wpatrując się w postawę Maryi patrzyliśmy na swoje życie widząc w nim wciąż niedostatek: pokory, posłuszeństwa, zaufania woli Bożej,  niedostatek miłości, który zakrywa nam oczy na potrzeby innych. Wpatrując się w postawę Maryi pod krzyżem, konfrontowaliśmy Ją z naszą postawą widząc siebie ciągle narzekającego, niezadowolonego, niedocenionego. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, która  z cnót Maryi jest dla nas  szczególnie potrzeba dzisiaj, od czego zacząć ? W czasie namiotu spotkania staraliśmy się wzbudzić w sobie pragnienie oddania siebie Maryi jako pośredniczce,  orędującej za nami, która nas pociesza, która prowadzi nas do swojego Syna. Staraliśmy się oddać siebie pod Jej obronę, aby tak jak Ona iść drogą   Bożą. Po namiocie spotkania był czas kiedy nasi bracia i siostry świadczyli o dziełach dokonanych w ich życiu za pośrednictwem Maryi. Cały ten czas dnia wspólnoty prowadził do pełniejszego przeżycia Eucharystii, która była  jego zwieńczeniem. W Eucharystii  w szczególny sposób dała się odczuć wspólnota, bliskość Wspólnoty Domowego Kościoła. Mając przed oczami postawę Maryi wchodziliśmy głębiej w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania jej Syna. Po tej uczcie duchowej był czas na poczęstunek dla ciała „Agapa” czas podczas, którego mogliśmy się posilić tym co przynieśliśmy dla siebie i brata tym co nam przygotowano,  porozmawiać z ludźmi, których już jakiś czas nie widzieliśmy, aż trudno było się rozstać.  

Marta i Paweł

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”