Jubileusz 10 - lecia istnienia rejonu DK Nowy Sącz –Centrum

Jubileusz 10 - lecia istnienia rejonu DK Nowy Sącz –Centrum

22 kwietnia 2018 r. Kręgi Domowego Kościoła – Rejon Nowy Sącz –Centrum obchodziły jubileusz 10 - lecia istnienia połączony z Dniem Wpólnoty. Temat jaki przyświecał  spotkaniu to „Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”.

Uroczystości miały miejsce w Parafii Mystków. Rozpoczęto je zapaleniem świecy i modlitwą do Ducha Świętego. Para Rejonowa Małgorzata i Marek Borkowie bardzo serdecznie powitali wszystkich licznie przybyłych członków Domowego Kościoła i Gości. Szczególnie serdecznie powitano Ks. Prałata Ryszarda Stasika z Bazyliki Mniejszej pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie, oraz Ks. Proboszcza Józefa Głowę z Parafii Mystków. Po przywitaniu nastąpiło zawiązanie Wspólnoty. Następnie Para Rejonowa szczegółowo przedstawiła historię Domowego Kościoła Rejonu minionego 10-lecia. Konferencję zaś do zebranych związaną z tematem Dnia Wspólnoty wygłosił Kś. Józef Głowa. Po konferencji nastąpiła  Eucharystia, którą celebrowali Kś. Ryszard Stasik i Kś. Józef Głowa. Posługę podczas Mszy Świętej. pełnili członkowie DK. Po Eucharystii udano się na agape do ogrodu przy Domu Parafialnym w Mystkowie. Dzieci miały tam możliwość korzystania z ogromnego i pięknie wyposażonego placu zabaw. Jubileusz był okazją do wspólnego spędzenia czasu rodzin Kręgów okolic Nowego Sącza i Parafii Mystków  w atmosferze modlitewnej i dialogu, dzielenia się świadectwami. Tematem rozmów były również wspomnienia, radości ze wspólnej drogi. Przeżyliśmy ten jubileusz w duchu głębokiej wdzięczności Panu Bogu i Słudze Bożemu Ks. Franciszkowi Blachnickiemu za dar Ruchu Światło – Zycie i Domowy  Kościół , za to że nas do tego Ruchu wezwał i pozwala w jego drodze służyć i za owoce które przez Ruch jako rodziny otrzymaliśmy.

Danuta Marszałek

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”