Adwentowy Dzień Wspólnoty 10.12.2017 r – Rejon Nowy Sącz-Centrum

Adwentowy Dzień Wspólnoty 10.12.2017 r – Rejon Nowy Sącz-Centrum

Adwentowy Dzień Wspólnoty w Rejonie Nowy Sącz Centrum rozpoczęliśmy Mszą świętą w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Świętej Małgorzaty  wg tematu : Niepokalana – wzór nowego człowieka. 

Następnie w sali Przemienienia Pańskiego para rejonowa Małgosia i Marek Borkowie przywitali Ks prałata Jerzego Jurkiewicza, opiekuna Rejony D K i wszystkich przybyłych na przeżycie daru wspólnoty i wzajemnego ubogacenia się. Po zapaleniu świecy i modlitwie nastąpiło przedstawienie się kręgów . Przybyły rodziny z dziećmi  z parafii : Biała Niżna, Grybów, Łącko, Mystków, Szczawnica, Nowy Sącz – Jana Pawła II, Matki Bożej Niepokalanej i Św. Małgorzaty. Po czym dzieci wyszły z diakonią wychowawczą aby dorośli mogli w skupieniu wysłuchać katechezy wygłoszonej przez ks prałata Jerzego Jurkiewicza .W katechezie prelegent przedstawił Maryję - człowieka wolnego, w wolności przyjmującego Słowo Boże i żyjącego nim. Maryję wybrał Pan Bóg, była poczęta bez grzechu pierworodnego i nigdy nie popełniła żadnego grzechu. My jesteśmy grzeszni a grzech nas zniewala i oddala na od Boga dlatego powinniśmy często przystępować do sakramentu pokuty , który nas uwalnia,stajemy się nowym człowiekiem, przybliża do Boga i umacnia abyśmy żyli z Bogiem na co dzień.

Symbolem Adwentu jest zapalona świeca roratka, a Maryja jest symbolem „nowego człowieka” Przez Maryję Chrześcijaństwo zeszło na świat gdy wypowiedziała słowa „Niech mi się stanie” Maryja jest dla nas przykładem wolnego człowieka bo w wolności wybrała Boże sprawy, w wolności naznaczonej Bożym Majestatem. Maryja zachowywała w swoim sercu wszystkie słowa Jezusa i rozważała je. Przyjmowała Słowo Boże i jego konsekwencje.
Maryja nigdy nie zadawała pytań „Dlaczego”.

My też dajemy Świadectwo wolności swoim życiem z Bogiem. Pomagają nam w tym „zobowiązania”. Dzisiaj bardzo potrzebna nam jest taka postawa Maryji – postawa wierności Panu Bogu, wierności małżeńskiej, wierności przyjacielowi, wierności Kościołowi by każdy z nas był „ nowym człowiekiem” czyli żył zobowiązaniami :
- Rozważać Słowo Boże i nim żyć na co dzień w domu, w pracy, w Kościele i dawanie świadectwa.

- Posiadanie siebie w dawaniu siebie – z miłości  do Boga jak Mryja , która nie wszystko rozumiała ale bezgranicznie ufała Panu Bogu. Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na pytanie : Czy ja bezgranicznie ufam Bogu i współmałżonkowi  i daję bez reszty siebie. To jest właśnie posiadanie siebie w dawaniu siebie w każdej chwili dnia i nocy. Mamy być wierni Bogu chociaż nie zawsze i nie we wszystkim nas Pan Bóg wysłuchuje. Nie zadawajmy Bogu pytania  ''dlaczego ?''

Po katechezie kilka osób powiedziało świadectwo na temat : Moja duchowość oparta na Maryji.

Były to wspaniałe świadectwa jak rozważać tajemnice różańca świętego i jak żyć na co dzień naśladując Maryję w relacjach ze współmałżonkiem, z dziećmi i w pracy.
Zwracać się do Maryji w trudnych sytuacjach, ofiarować dzieci pod opiekę Maryji, dziękować nieustannie za pomoc i prowadzenie nas do Chrystusa.

Modlitwa różańcowa to chwycenie Maryji za rękę i iść z nią przez życie a Ona poprowadzi, pomoże przejść przez trudne dni . Organizować Róże różańcowe rodziców za dzieci.
Duchowość Maryji – szczególnie w Tajemnicy Nawiedzenia Świętej Elżbiety , gdy Maryja z radością poszła i usługiwała Elżbiecie – szczególnie mobilizuje do usługiwania dzieciom w

codziennej pracy w domu.

Duchowość  Maryji szczególnie mobilizuje do serdecznej rozmowy z każdym bez względu na jego pochodzenie i status społeczny, oraz do dawania przykładu innym jak można żyć w miłości do Boga i do ludzi podpisując Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.

Po spotkaniu ze Słowem Bożym w Namiocie Spotkania , przeszliśmy do salek gdzie w małych grupach na podstawie biblijnych tekstów o Niepokalanej uzasadnialiśmy że Maryja jest najdoskonalszym wzorem cech i postaw „nowego człowieka”.
Wielka duchowość i zaufanie Bogu i równocześnie ludzkie uczucia . Wytrwała do końca , nie zwątpiła pod Krzyżem. „Bądź wola Twoja '' - od początku do końca pełniła wolę Bożą i nigdy nie zadawała pytania „Dlaczego”. Maryja jest dla nas najdoskonalszym wzorem do naśladowania.

Spotkanie zakończyło się Agapą podczas której odwiedził nas Święty Mikołaj, była wielka radość nie tylko wśród dzieci.

Krystyna Kotarba

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”