Rekolekcje KWC w Starym Sączu

Rekolekcje KWC w Starym Sączu

Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia wspólnie z diakonią rejonu Nowy Sącz działającą przy parafii w Mystkowie przygotowała i zorganizowała w dniach 31.III – 2. IV 2017 r. w Starym Sączu w Domu Rekolekcyjnym „Opoka" rekolekcje tematyczne pod hasłem - „I Ty możesz pomóc sobie i innym".

 Rekolekcje poświęcone były tematyce wyzwolenia opartej na założeniach KWC, były przeznaczone dla tych, którzy chcą być wolni od nałogów i jakichkolwiek zniewoleń. Rozpoczęły się w piątek o godzinie 18.00 zawiązaniem wspólnoty i Eucharystią, po której uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej.

W rekolekcjach uczestniczyło ok. 100 osób w tym byli małżonkowie, rodziny z dziećmi, duża grupa młodzieży, członkowie grupy „AA”. Nad realizacją programu czuwała para małżeńska Alina i Stanisław Janusowie odpowiedzialni za diakonię wyzwolenia w rejonie, wspólnie z ks. proboszczem Józefem Głową, który w głównej mierze dbał o formację duchową uczestników rekolekcji przez głoszone konferencje, sprawowanie Eucharystii, prowadzone rozważania drogi krzyżowej i nabożeństwa pokutnego oraz posługę w konfesjonale.

Jerzy Szklarz odpowiedzialny za Diakonię Wyzwolenia w Diecezji Tarnowskiej przez przeprowadzoną konferencją, przybliżył nam tematykę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W drugim dniu rekolekcji ważnym punktem programu było spotkanie w grupach, na których animatorzy starali się wprowadzić w temat „Moc Boga i miłosierdzie w życiu człowieka”.  A uczestniczy dawali świadectwa działania Boga w życiu swoim i innych ludzi w pryzmacie życia św. Faustyny. Wieczorem uczestniczyliśmy w modlitwie wstawienniczej, którą prowadził ks. Maciej Skoczeń z zaproszonymi przedstawicielami Odnowy w Duchu Świętym. Również tego dnia grupa „AA” zaprosiła uczestników rekolekcji na otwarty mityng, na którym wypowiedziane świadectwa uświadomiły nam jak bardzo zniewolony jest człowiek uzależniony. Dla uczestników a szczególnie dla młodzieży, którzy wzięli udział w spotkaniu była to wymowna przestroga.

Podczas niedzielnej Eucharystii złożonych zostało 15 deklaracji KWC. W godzinie świadectw dzieliliśmy się swoimi przeżyciami i wszystkim dobrem, którego doświadczyliśmy na tych rekolekcjach.

Obiad i serdeczne podziękowania były ostatnim punktem programu rekolekcji.

Para Rejonowa Nowy Sącz- Centrum
Małgorzata i Marek Borkowie

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2017 236 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2017

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”