Rekolekcje KWC w Starym Sączu

Rekolekcje KWC w Starym Sączu

Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia wspólnie z diakonią rejonu Nowy Sącz działającą przy parafii w Mystkowie przygotowała i zorganizowała w dniach 31.III – 2. IV 2017 r. w Starym Sączu w Domu Rekolekcyjnym „Opoka" rekolekcje tematyczne pod hasłem - „I Ty możesz pomóc sobie i innym".

 Rekolekcje poświęcone były tematyce wyzwolenia opartej na założeniach KWC, były przeznaczone dla tych, którzy chcą być wolni od nałogów i jakichkolwiek zniewoleń. Rozpoczęły się w piątek o godzinie 18.00 zawiązaniem wspólnoty i Eucharystią, po której uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej.

W rekolekcjach uczestniczyło ok. 100 osób w tym byli małżonkowie, rodziny z dziećmi, duża grupa młodzieży, członkowie grupy „AA”. Nad realizacją programu czuwała para małżeńska Alina i Stanisław Janusowie odpowiedzialni za diakonię wyzwolenia w rejonie, wspólnie z ks. proboszczem Józefem Głową, który w głównej mierze dbał o formację duchową uczestników rekolekcji przez głoszone konferencje, sprawowanie Eucharystii, prowadzone rozważania drogi krzyżowej i nabożeństwa pokutnego oraz posługę w konfesjonale.

Jerzy Szklarz odpowiedzialny za Diakonię Wyzwolenia w Diecezji Tarnowskiej przez przeprowadzoną konferencją, przybliżył nam tematykę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W drugim dniu rekolekcji ważnym punktem programu było spotkanie w grupach, na których animatorzy starali się wprowadzić w temat „Moc Boga i miłosierdzie w życiu człowieka”.  A uczestniczy dawali świadectwa działania Boga w życiu swoim i innych ludzi w pryzmacie życia św. Faustyny. Wieczorem uczestniczyliśmy w modlitwie wstawienniczej, którą prowadził ks. Maciej Skoczeń z zaproszonymi przedstawicielami Odnowy w Duchu Świętym. Również tego dnia grupa „AA” zaprosiła uczestników rekolekcji na otwarty mityng, na którym wypowiedziane świadectwa uświadomiły nam jak bardzo zniewolony jest człowiek uzależniony. Dla uczestników a szczególnie dla młodzieży, którzy wzięli udział w spotkaniu była to wymowna przestroga.

Podczas niedzielnej Eucharystii złożonych zostało 15 deklaracji KWC. W godzinie świadectw dzieliliśmy się swoimi przeżyciami i wszystkim dobrem, którego doświadczyliśmy na tych rekolekcjach.

Obiad i serdeczne podziękowania były ostatnim punktem programu rekolekcji.

Para Rejonowa Nowy Sącz- Centrum
Małgorzata i Marek Borkowie

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”