Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonów z Nowego Sącza

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonów z Nowego Sącza

W niedzielę 12. 03. 2017r  w Marcinkowicach koło Nowego Sącza zebrała się Wspólnota Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła z Rejonu Nowy Sącz Wschód i Nowy Sącz Centrum aby wspólnie przeżyć Wielkopostny Dzień Wspólnoty o tematyce „ Wspólnota miejscem doświadczenia Miłosierdzia”.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i uczestnictwem we Mszy Świętej wraz z parafianami w kościele parafialnym w Marcinkowicach. A następnie w Domu parafialnym wysłuchaliśmy konferencji na temat Miłosierdzia ,którą wygłosił Moderator Ruchu Światło-Życie na Sądecczyznę Ksiądz Andrzej Kmiecik. 

Przybliżył nam  czym jest Miłosierdzie i jak bardzo nam chrześcijanom jest ono bliskie ponieważ każdego dnia doświadczamy Miłości Miłosiernej od Boga. Miłosierdzie to nie tylko miłość ale to jest owoc miłości. Prawda o Bożym Miłosierdziu objawia się przez Jezusa Chrystusa. Bóg jest Miłością i jest otwarty na każdego człowieka. Podał przykład miłosiernego Samarytanina , który w swym postępowaniu wobec potrzebującego zaangażował swoje serce i dobra materialne. Miłosierdzie ma być dziełem każdego z nas , powinniśmy się dzielić Miłosierdziem które otrzymaliśmy od Boga. Nie pozostawiajmy troski o potrzebujących tylko Instytucjom Charytatywnym.

Kto doznał daru Miłosierdzia Bożego nie może przejść obojętnie obok potrzebującego. Nasza posługa to nie tylko dar materialny ale także dobry przykład, dobre słowo, uśmiech, odwiedziny , posługa na rekolekcjach itd. Ale Jeżeli nie rozkochamy się w Jezusie , nie pogłębimy relacji z Bogiem nasza posługa bez współpracy z miłością Jezusa nie będzie dobra. 

Po konferencji w Namiocie spotkania rozważaliśmy Słowo Boże i pogłębiali relację z Bogiem. 

Wprowadzenie do pracy w grupach poprowadziła para rejonowa z rejonu Nowy Sącz Wschód  : Ania i Jerzy Talarowie. 

Następnie w grupach udaliśmy się aby zastanowić się : 

  • jak nas kocha Bóg a jak my mamy kochać we wspólnocie
  • jaka jest nasza relacja do P. Boga a jaka modlitwa względem bliźniego
  • nasza postawa do Boga który jest Drogą,Prawdą i Życiem a jaka do drugiego
  • Miłość Boga a miłość we wspólnocie
  • Jak kocha Bóg a jak my się kochamy we wspólnocie
  • Bóg przebaczający , miłosierdzie we wspólnocie.

Posumowanie pracy w grupach w formie modlitwy :

Miłość Boża:

Przychodzę i staję przed Tobą Panie który Jesteś samą Miłością, chcę uczyć się od Ciebie miłości . Otwieram swoje serce abyś napełnił je Swoją obecnością . Oddaję Ci siebie , posługuj się mną . Chcę iść tam, gdzie Ty mnie poślesz . Uzdatniaj mnie bym z miłością służył innym, bym był dobrym narzędziem w wypełnianiu Twojej Woli.

Miłość we Wspólnocie:

Spraw Panie aby moje oczy były miłosierne , bym widział potrzeby innych. Uzdolnij mnie do niesienia pociechy innym, by mój język nie krzywdził drugiego. Spraw , aby moje uszy usłyszały wołanie (może nawet ciche) o pomoc , o zrozumienie. Spraw aby moje ręce jak Twoje Panie - umiały z czułością objąć, pomóc, pielęgnować, podtrzymać, rozdawać. Uzdolnij moje nogi , bym odważnie kroczył do drugiego i niósł mu pomoc. By moje serce , które należy do Ciebie , które ożywiasz Swoją Miłością,  pomagało innym rozkochać się  w Tobie mój Panie.

Następnie po Agapie, śpiewach, podziękowaniach, wysłuchaniu informacji – ogłoszeń  i Błogosławieństwie zakończyliśmy wspaniały, wspólny Wielkopostny Dzień Wspólnoty.

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonów z Nowego Sącza zorganizowały pary rejonowe : Ania i Jerzy Talarowie oraz Małgorzata i Marek Borkowie.

Krystyna K.

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”