Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonów z Nowego Sącza

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonów z Nowego Sącza

W niedzielę 12. 03. 2017r  w Marcinkowicach koło Nowego Sącza zebrała się Wspólnota Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła z Rejonu Nowy Sącz Wschód i Nowy Sącz Centrum aby wspólnie przeżyć Wielkopostny Dzień Wspólnoty o tematyce „ Wspólnota miejscem doświadczenia Miłosierdzia”.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i uczestnictwem we Mszy Świętej wraz z parafianami w kościele parafialnym w Marcinkowicach. A następnie w Domu parafialnym wysłuchaliśmy konferencji na temat Miłosierdzia ,którą wygłosił Moderator Ruchu Światło-Życie na Sądecczyznę Ksiądz Andrzej Kmiecik. 

Przybliżył nam  czym jest Miłosierdzie i jak bardzo nam chrześcijanom jest ono bliskie ponieważ każdego dnia doświadczamy Miłości Miłosiernej od Boga. Miłosierdzie to nie tylko miłość ale to jest owoc miłości. Prawda o Bożym Miłosierdziu objawia się przez Jezusa Chrystusa. Bóg jest Miłością i jest otwarty na każdego człowieka. Podał przykład miłosiernego Samarytanina , który w swym postępowaniu wobec potrzebującego zaangażował swoje serce i dobra materialne. Miłosierdzie ma być dziełem każdego z nas , powinniśmy się dzielić Miłosierdziem które otrzymaliśmy od Boga. Nie pozostawiajmy troski o potrzebujących tylko Instytucjom Charytatywnym.

Kto doznał daru Miłosierdzia Bożego nie może przejść obojętnie obok potrzebującego. Nasza posługa to nie tylko dar materialny ale także dobry przykład, dobre słowo, uśmiech, odwiedziny , posługa na rekolekcjach itd. Ale Jeżeli nie rozkochamy się w Jezusie , nie pogłębimy relacji z Bogiem nasza posługa bez współpracy z miłością Jezusa nie będzie dobra. 

Po konferencji w Namiocie spotkania rozważaliśmy Słowo Boże i pogłębiali relację z Bogiem. 

Wprowadzenie do pracy w grupach poprowadziła para rejonowa z rejonu Nowy Sącz Wschód  : Ania i Jerzy Talarowie. 

Następnie w grupach udaliśmy się aby zastanowić się : 

  • jak nas kocha Bóg a jak my mamy kochać we wspólnocie
  • jaka jest nasza relacja do P. Boga a jaka modlitwa względem bliźniego
  • nasza postawa do Boga który jest Drogą,Prawdą i Życiem a jaka do drugiego
  • Miłość Boga a miłość we wspólnocie
  • Jak kocha Bóg a jak my się kochamy we wspólnocie
  • Bóg przebaczający , miłosierdzie we wspólnocie.

Posumowanie pracy w grupach w formie modlitwy :

Miłość Boża:

Przychodzę i staję przed Tobą Panie który Jesteś samą Miłością, chcę uczyć się od Ciebie miłości . Otwieram swoje serce abyś napełnił je Swoją obecnością . Oddaję Ci siebie , posługuj się mną . Chcę iść tam, gdzie Ty mnie poślesz . Uzdatniaj mnie bym z miłością służył innym, bym był dobrym narzędziem w wypełnianiu Twojej Woli.

Miłość we Wspólnocie:

Spraw Panie aby moje oczy były miłosierne , bym widział potrzeby innych. Uzdolnij mnie do niesienia pociechy innym, by mój język nie krzywdził drugiego. Spraw , aby moje uszy usłyszały wołanie (może nawet ciche) o pomoc , o zrozumienie. Spraw aby moje ręce jak Twoje Panie - umiały z czułością objąć, pomóc, pielęgnować, podtrzymać, rozdawać. Uzdolnij moje nogi , bym odważnie kroczył do drugiego i niósł mu pomoc. By moje serce , które należy do Ciebie , które ożywiasz Swoją Miłością,  pomagało innym rozkochać się  w Tobie mój Panie.

Następnie po Agapie, śpiewach, podziękowaniach, wysłuchaniu informacji – ogłoszeń  i Błogosławieństwie zakończyliśmy wspaniały, wspólny Wielkopostny Dzień Wspólnoty.

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonów z Nowego Sącza zorganizowały pary rejonowe : Ania i Jerzy Talarowie oraz Małgorzata i Marek Borkowie.

Krystyna K.

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”