„Pan kiedyś stanął nad brzegiem” - relacja z dnia wspólnoty rejonu Nowy Sącz

„Pan kiedyś stanął nad brzegiem” - relacja z dnia wspólnoty rejonu Nowy Sącz

Dnia 5 października 2014 w Starym Sączu w Domu Rekolekcyjnym Opoka zebrały się dwa rejony z Nowego Sącza, aby wspólnie przeżyć Dzień Wspólnoty R.Ś–Ż. Cieszyliśmy się bardzo wraz z rodzinami Domowego Kościoła, że było z nami dużo młodzieży. Było nas razem ponad 100 osób.

Byli z nami również kapłani ks. Andrzej Kmiecik – moderator Ruchu Światło Życie na Nowy Sącz i rejon sądecki, który wprowadził nas w temat dnia: „ Służyć na wzór Św. Jana Pawła II" i odwiedził nas kapłan Wiesław Faron – moderator rejonu Nowy Sącz Wschód.

W grupach omawialiśmy tematy związane ze służbą na wzór Św. Jana Pawła II, który uczył nas prawdziwej, bezinteresownej i pełnej miłości do drugiego człowieka. Najważniejszym punktem Dnia Wspólnoty była Eucharystia sprawowana na ołtarzu papieskim, której przewodniczył ks. Andrzej. W homilii usłyszeliśmy z przypowieści o winnicy, że Bóg jest gospodarzem winnicy o którą zadbał i powierzył ją dzierżawcom. My jesteśmy dzierżawcami tej winnicy.

Następnie po Eucharystii była agapa, to czas wspólnego biesiadowania przy pysznych ciastach i kiełbaskach grillowych. Nasz Dzień Wspólnoty zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy przed wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy Panu Bogu za ten wspaniały czas i wszystkim tym, którzy się przyczynili, abyśmy mogli wspólnie przeżyć ten radosny dla nas dzień.

Para Rejonowa Nowy Sącz Centrum
Wiesława i Sylwester Mrozowie

Para Rejonowa Nowy Sącz Wschód
Anna i Jerzy Talarowie

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”