Rekolekcje tematyczne "Co dziś ks.Blachnicki powiedziałby małżonkom"

Rekolekcje tematyczne

W dniach 18-20.01 w Czchowie w ośrodku rekolekcyjnym EFEZ odbyły się rekolekcje „ Co dziś ks. Blachnicki powiedziałby małżonkom” . Organizatorami byli Teresa i Zbyszek Stańczyk.

Do udziału w rekolekcjach w Czchowie zachęcił nas temat związany z osobą założyciela naszego ruchu  Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, którego postać jest dla nas tak fascynująca, a także gość specjalny – p. Dorota Seweryn, najbliższy, żyjący świadek życia i świętości ks. Blachnickiego.

Ciągle jeszcze mamy w pamięci  jej konferencje głoszone przed kilkoma laty w Dębicy. Jej prosty, ale zarazem niezwykły sposób przekazu, trafiający do wyobraźni słuchaczy, ciepły , bezpośredni kontakt z nimi sprawia, że ma się ochotę słuchać jej godzinami. Oczywiście pozostał niedosyt, bo czasu mało, a program rekolekcji zawiera również inne punkty. Żegnając się na zakończeniu rekolekcji z panią Dorotą, wyraziliśmy nadzieję, że kiedyś jeszcze uda się nam uczestniczyć w jej wykładach.

Głęboko przeżyliśmy Mszę świętą w intencji rodzin z indywidualnym błogosławieństwem każdej rodziny i małżeństwa Najświętszym Sakramentem.

Z serca dziękujemy organizatorom rekolekcji, Tereni i Zbyszkowi Stańczykom za troskę, byśmy dobrze się czuli w Efezie, Madzi Szerszeń za oprawę muzyczną i „profesjonalne” prowadzenie Liturgii Godzin, oraz szczególnie ks. Janowi Mikulskiemu za wzór gorliwości kapłańskiej, mądrość ,która bierze się z wiary i zaufania Bogu ,  a także za zaangażowanie w sprawy wspólnoty Ruch – Światło – Życie, szczególnie za ukazywanie i doskonalenie piękna Liturgii.

Chwała Panu  !

Zofia i  Ryszard  Moskalowie.

Co ks. Blachnicki powiedziałby dzisiaj małżeństwom?

     O ks. Blachnickim wiele czytaliśmy w listach DK, we wspomnieniach, w książce „Prorok” ks. Adama Wodarczyka i tylko słyszeliśmy o siostrze Dorocie Seweryn, ale do tej pory nie mieliśmy okazji spotkać się z nią osobiście.

Rekolekcje w Czchowie razem z siostrą Seweryn i w dodatku z ks. Janem Mikulskim były dla nas darem od Pana Boga.

     Pierwsze słowa, jakie skierował do nas ks. Jan to stwierdzenie, że tyle już przeżył w swoim życiu rekolekcji, a zdaje sobie sprawę, że wciąż odkrywa bogactwo Ruchu i ma nadzieję, że wiele takich odkryć ma jeszcze przed sobą.  

Stanęliśmy w pokorze i podziwie dla świadków budowania wspólnoty Ruchu.

      Nasz ks. Jan oddany ruchowi, oddany ludziom, a przede wszystkim Bogu wprowadzał nas delikatnie w tematykę dotyczącą roli małżonków – jak mamy się w tej roli odnajdywać.  

W pierwszym dniu usłyszeliśmy przez Słowo Boże, abyśmy szukali odpoczynku, nie tylko tego fizycznego, ale bożego.  My małżonkowie powinniśmy się skupiać na tym, aby być stale w łasce uświęcającej, byśmy mogli widzieć świat oczami Boga, byśmy byli kapłanami ogniska domowego i swoje życie nieustannie poddawali Bogu. 

Ksiądz Jan zwrócił nam uwagę jak mamy naszą wspólnotę DK traktować.  Przeżywać ją na serio, formować się na serio i winien to być dla nas zaszczyt, a nie obowiązek.  

Służymy Najwyższemu, więc wszystko, co robimy dla Boga powinno być Naj…

     Siostra Dorota Seweryn przybliżyła nam postać sługi bożego ks. Franciszka wprowadzając nas subtelnie w jego przeżycia duchowe, tak więc oprócz faktów z życia księdza potrafiła przekazać przemyślenia ojca, jego sposób pojmowania świata, problemów i radości, jego wytrwałości i oddania się Maryi i Jezusowi.

Siostra Dorota mówiła do nas pięknym językiem, a każde słowo miało swoją wagę i treść. 

   Odbieraliśmy ją, jako anioła, który przybył do nas z radością, aby podzielić się piękną i pouczającą historią człowieka, budowniczego Ruchu Światło-Życie, który pragnął, aby nasz Ruch działał tak zgranie i w jedności jak grają najwspanialsze orkiestry świata wpatrzone w swojego dyrygenta. 

Kasia i Witek Grabowscy

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”