Dzień Wspólnoty w rejonie mieleckim

Dzień Wspólnoty w rejonie mieleckim

W niedzielę 21 października 2018r. przeżywaliśmy pierwszy w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty. Gościliśmy tym razem w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej. Tematem przewodnim Dnia było : Powołanie – moja codzienność.

 Po zawiązaniu wspólnoty wysłuchaliśmy konferencji moderatora rejonowego ks. Jerzego Ciećko na temat powołania do różnego rodzaju posługi w Kościele, wspólnocie, rodzinie, środowisku i jego realizacji w życiu codziennym. Rozważanie naszego powołania kontynuowaliśmy podczas pracy w grupach.

Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie czym jest dla mnie powołanie. Dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami sytuacji i momentów naszego życia, w których dokonywaliśmy najważniejszych decyzji związanych z powołaniem do świętości, małżeństwa, rodzicielstwa i innych posług. Rozważaliśmy też co pomaga, a co przeszkadza w rozeznawaniu powołania życiowego i do konkretnych zadań. Ubolewaliśmy, że w dzisiejszych czasach tak mało młodych ludzi decyduje się na zawarcie małżeństwa sakramentalnego i przyjęcia powołania do rodzicielstwa.

Następnie wysłuchaliśmy świadectwa Marka z kręgu pw. Św. Jana Pawła II, który podzielił się z nami swoimi przeżyciami, prowadzącymi do przyjęcia służby Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej i pracy w parafialnej Poradni Przedmałżeńskiej.

Mówił też o realizacji swojego powołania do ojcostwa.

Potem nadeszła chwila na indywidualny kontakt z Ojcem, czyli Namiot Spotkania na podstawie ewangelii Św. Łukasza 5.4-11 . Po jego zakończeniu cała wspólnota uczestniczyła w Eucharystii, sprawowanej przez księdza Jerzego Ciećko,  wsłuchując się w słowa wygłoszonej przez niego homilii.

Przepełniała nas radość wspólnej modlitwy i przystępowania do Stołu Pańskiego.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na Agape. Przy tradycyjnym poczęstunku mogliśmy swobodnie porozmawiać i radować się sobą nawzajem.

Chwała Panu za wspólnie spędzony czas.

Ewa i Grzegorz Mucha

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”