Sprawozdanie z Dnia Wspólnoty Kręgów DK Rejonu Mielec

Sprawozdanie z Dnia Wspólnoty Kręgów DK Rejonu Mielec

Rejonowy Dzień Wspólnoty odbył się w dn.11.03.2018 r. w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Spotkanie rozpoczęło się o godz.14.00. Zgromadzonych uczestników w liczbie ok.40 osób przywitała para rejonowa Kasia i Witek Grabowscy.

Tematem spotkania było: „Oddanie się Niepokalanej”. Po zawiązaniu wspólnoty katechezę wygłosił opiekun rejonowy ks. Jerzy Ciećko. Prelegent podkreślał rolę Maryi w prowadzeniu nas do Jezusa. Następnie pracowaliśmy w grupach, zgodnie z otrzymanym konspektem zgłębiając Drogowskaz o Niepokalanej dotyczący oddania się i naśladowania Maryi, odpowiadając na pytania. Prowadziliśmy także Namiot Spotkania opierając się na Ewangelii Św. Łukasza.

Wypracowane w grupach wnioski i refleksje prezentowaliśmy podczas agapy, przy kawie i ciastku. Posługę muzyczną pełnił Paweł Łachut, a gośćmi specjalnymi była para diecezjalna Ania i Jerzy Talarowie , którzy aktywnie włączali się w zajęcia. O godz. 17.00  udaliśmy się do kościoła, gdzie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Gorzkich Żali razem ze wspólnotą parafii Trójcy Przenajświętszej. Zwieńczeniem Dnia Wspólnoty była Msza Święta, podczas której posługę liturgiczną sprawowali członkowie kręgu Św. Jana Pawła II. Kolejny dzień wspólnoty naszego rejonu pozwolił nam jeszcze bardziej zawierzyć Niepokalanej, jeszcze bardziej zbliżyć się przez Nią do Jezusa, ale był także okazją do radosnego spotkania we wspólnocie, zwłaszcza, że była to Niedziela Laetare.

Chwała Panu!

Zosia i Ryszard Moskal

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”