DZIEŃ WSPÓLNOTY W REJONIE MIELECKIM

DZIEŃ WSPÓLNOTY W REJONIE MIELECKIM

W niedzielę 22 października 2017 r. z radością uczestniczyliśmy w pierwszym powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Radość nasza była tym większa, iż zauważyliśmy, że rośniemy nie tylko duchowo, ale i liczebnie. Naszemu spotkaniu towarzyszyli opiekunowie kręgów z tutejszej parafii ks. Mariusz Gródek i ks. Mateusz Gurbisz.

    Po zawiązaniu wspólnoty słowo skierował do nas proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu ksiądz prałat dr Bogusław Połeć – gospodarz naszego spotkania.

Podzielił się on z nami świadectwem spotkania z ks. Blachnickim na oazie Dzieci Bożych jako nastolatek oraz wpływem lektury jego prac, których prałat Połeć był cenzorem. W oparciu o książkę  ks. Franciszka Blachnickiego pt.” Sympatycy czy chrześcijanie”  wygłosił konferencję

  Następnie kilka małżeństw powiedziało świadectwa ze swojego udziału w oazach wakacyjnych. Podkreślali oni, że czas spędzony na oazie to błogosławiony czas osobistego wzrastania w wierze i umacniania więzi rodzinnych oraz poczucia przynależności do wspólnoty.

   Pracując w grupach, w atmosferze modlitwy i skupienia dzieliliśmy się Słowem Bożym z Ewangelii św. Marka 10,35-45 oraz własnymi doświadczeniami na temat: Jakie owoce rekolekcji widzę dzisiaj w swoim życiu? Co znaczy dzisiaj dla mnie postawa służby, gdzie i jak się ona dokonuje, co mógłbym w tym względzie zmienić? Do jakiej konkretnej służby Bóg mnie dziś wzywa?

Później wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą celebrował i homilię wygłosił ks. M. Gródek.
W homilii celebrans nawiązał do Niedzieli Misyjnej, jaką Kościół w tym dniu obchodził. Wskazał na konieczność nowej ewangelizacji Europy, w tym także Polski. Przypomniał, że to zadanie spoczywa na każdym z nas, a jako najlepszy sposób do realizacji tego zadania to dawanie świadectwa naszego życia i służenie innym.

    Kontynuacją tematu kazania było dzielenie się naszymi wnioskami z pracy w grupach. Z wypowiedzi wynikało, że jesteśmy świadomi i gotowi podjąć służbę w rodzinie, parafii, miejscu pracy, sąsiedztwie, wśród bliskich i znajomych, albo po prostu tam, gdzie Pan nas pośle.

Na koniec przyszedł czas na agapę. Przy słodkościach i herbatce mogliśmy swobodnie porozmawiać i nacieszyć się sobą. Dobrze było poczuć, że obok jest ktoś, kto myśli i czuje tak jak my. Dobrze, że jesteście.

Ewa i Grzegorz Mucha

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”