Sympozjum: Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987) – Wychowawca Wolnych Ludzi

Sympozjum: Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987) – Wychowawca Wolnych Ludzi

O sympozjum usłyszeliśmy na Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Natchnieni Duchem Św. po przyjęciu błogosławieństwa nabraliśmy ochoty na kolejne przeżycie spotkania we wspólnocie.

 I tak też się stało. Pojechaliśmy razem z parą rejonową Martą i Kazkiem Regułami. Dnia 18.03.2017 w Sali kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej na rozpoczęcie sympozjum zabrzmiała pieśń do Duch Św. i odczytana została uchwała Sejmu RP z 24.02 br. w sprawie upamiętnienia 30 rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego.

Bardzo wzruszająca i doniosła była to chwila.

Sympozjum było poświęcone zagadnieniu wolności w odniesieniu do działalności ojca Franciszka. Przypomniane zostały czasy, w jakich pracował i z jakimi problemami i szykanami ówczesnych władz komunistycznych musiał się zmierzyć i z jak wielką godnością umiał się temu wszystkiemu przeciwstawić oczywiście oddając się w opiekę Niepokalanej odczytując Boże plany wobec Ruchu jak i własnej osoby.

Krótkie i treściwe referaty, wystąpienia wygłosili zaproszeni goście.

W Sympozjum wzięli udział również ministrowie Dera i Kowalczyk, aktywni członkowie Ruchu Światło-Zycie będący w DK. Bardzo mocne było wystąpienie ministra Antoniego Macierewicza, który przypomniał o okolicznościach śmierci Ojca założyciela.

W kuluarach można było oglądać wystawę multimedialną poświęconą księdzu Franciszkowi i Ruchowi Światło-Życie. Można było również sprawdzić swoją wiedzę z przeżytych oaz: Dzieci Bożych, Oazy I i II °

Czas był i na kawę i na obiad ( notabene bardzo smaczny był sejmowy obiad min. bigos i pierogi, na które już się nie załapaliśmy :).
Zostaliśmy też oprowadzeni po Sejmie.

Sympozjum miało swój finał w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Biskup Piotr Turzyński z diecezji radomskiej. Wygłoszona homilia w oparciu o ewangelię z dnia (przypowieść o synu marnotrawnym), poruszała temat służby i naszej gotowości do niej. Nasza wizyta w stolicy dobiegła końca, czas było wracać do domu, aby móc się podzielić pokrótce swoimi wrażeniami.

Katarzyna i Witold Grabowscy
Rejon mielecki

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”