Sympozjum: Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987) – Wychowawca Wolnych Ludzi

Sympozjum: Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987) – Wychowawca Wolnych Ludzi

O sympozjum usłyszeliśmy na Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Natchnieni Duchem Św. po przyjęciu błogosławieństwa nabraliśmy ochoty na kolejne przeżycie spotkania we wspólnocie.

 I tak też się stało. Pojechaliśmy razem z parą rejonową Martą i Kazkiem Regułami. Dnia 18.03.2017 w Sali kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej na rozpoczęcie sympozjum zabrzmiała pieśń do Duch Św. i odczytana została uchwała Sejmu RP z 24.02 br. w sprawie upamiętnienia 30 rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego.

Bardzo wzruszająca i doniosła była to chwila.

Sympozjum było poświęcone zagadnieniu wolności w odniesieniu do działalności ojca Franciszka. Przypomniane zostały czasy, w jakich pracował i z jakimi problemami i szykanami ówczesnych władz komunistycznych musiał się zmierzyć i z jak wielką godnością umiał się temu wszystkiemu przeciwstawić oczywiście oddając się w opiekę Niepokalanej odczytując Boże plany wobec Ruchu jak i własnej osoby.

Krótkie i treściwe referaty, wystąpienia wygłosili zaproszeni goście.

W Sympozjum wzięli udział również ministrowie Dera i Kowalczyk, aktywni członkowie Ruchu Światło-Zycie będący w DK. Bardzo mocne było wystąpienie ministra Antoniego Macierewicza, który przypomniał o okolicznościach śmierci Ojca założyciela.

W kuluarach można było oglądać wystawę multimedialną poświęconą księdzu Franciszkowi i Ruchowi Światło-Życie. Można było również sprawdzić swoją wiedzę z przeżytych oaz: Dzieci Bożych, Oazy I i II °

Czas był i na kawę i na obiad ( notabene bardzo smaczny był sejmowy obiad min. bigos i pierogi, na które już się nie załapaliśmy :).
Zostaliśmy też oprowadzeni po Sejmie.

Sympozjum miało swój finał w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Biskup Piotr Turzyński z diecezji radomskiej. Wygłoszona homilia w oparciu o ewangelię z dnia (przypowieść o synu marnotrawnym), poruszała temat służby i naszej gotowości do niej. Nasza wizyta w stolicy dobiegła końca, czas było wracać do domu, aby móc się podzielić pokrótce swoimi wrażeniami.

Katarzyna i Witold Grabowscy
Rejon mielecki

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”