Rekolekcje tematyczne, słowo pary rejonowej

Rekolekcje tematyczne, słowo pary rejonowej

W dniach 3-5 marca odbyły się w Mielcu rekolekcje dla rodzin kręgów DK z naszego rejonu. Bardzo to miłe, że na nasze zaproszenie zgłosiło się trzydzieści jeden par z naszego rejonu jak również osiem par z rejonu dębickiego. Tematem rekolekcji „Etyka pożycia małżeńskiego w odniesieniu do czterech praw życia duchowego" jak się okazało – zupełnie nieświadomie - zmyliliśmy dużą część uczestników.

 Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Mielcu dzięki pomocy pracującego tam moderatora rejonowego ks. Jerzego.

Rekolekcje głosił ks. Stanisław Bochniarz ze Słopnic wraz z parą Małgorzatą i Stanisławem Matras, zabrali oni ze sobą cztery pary małżeńskie, które razem z Grażyną i Markiem Migasami oraz Renatą i Pawłem Łachutami z naszego rejonu, służyli uczestnikom jako animatorzy na spotkaniach w grupach.

Dla mnie i Kazika niezwykłe było to, że tak pięknie uczestnicy otwarli się podczas rekolekcji. Dało się to odczuć już w sobotnie popołudnie i podczas posiłków.

Chociaż byliśmy odpowiedzialni za organizację sami dużo skorzystaliśmy, szczególnie z homilii ks. Stanisława i oczywiście z konferencji pary prowadzącej. Niesamowitym czasem była dla nas osobiście modlitwa małżeńska przed najświętszym sakramentem, podczas której zapomnieliśmy o całej reszcie świata i przytuleni do siebie adorowaliśmy Pana Jezusa by potem podejść bardzo blisko i dotknąć szaty spływającej z ołtarza.

Byliśmy bardzo ubogaceni świadectwami uczestników. W niesamowity i radosny sposób dzielili się swoimi przeżyciami. Dzięki godzinie świadectw – która trwała dwie godziny  - odczuliśmy bardzo mocno, że w naszym rejonie potrzeba było rekolekcji związanych z tematyką pożycia małżeńskiego. Chcemy by sypialnie łączyły nas jako małżonków ale też niejednokrotnie jesteśmy pełni obaw i lęków. Pragniemy by nasze akty małżeńskie zbliżały nas do siebie nie tylko fizycznie ale też duchowo, by były namiastką miłości bożej, dawały prawdziwą radość współmałżonkom i nam.

Mamy nadzieję, że przeżyte rekolekcje zaowocują wzrostem duchowym małżonków, wpłyną pozytywnie na zobowiązania modlitwy małżeńskiej i dialogu. Przyczynią się do budowania jedności
w małżeństwach i kręgach. To są nasze pragnienia i o to się modlimy ale mamy też świadomość, że my jesteśmy tylko robotnikami w winnicy Pana, to on daje prawdziwy wzrost i rozdziela łaski według swojego planu.

Chwała Panu.

Marta i Kazimierz

 

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”