Rekolekcje tematyczne, słowo pary rejonowej

Rekolekcje tematyczne, słowo pary rejonowej

W dniach 3-5 marca odbyły się w Mielcu rekolekcje dla rodzin kręgów DK z naszego rejonu. Bardzo to miłe, że na nasze zaproszenie zgłosiło się trzydzieści jeden par z naszego rejonu jak również osiem par z rejonu dębickiego. Tematem rekolekcji „Etyka pożycia małżeńskiego w odniesieniu do czterech praw życia duchowego" jak się okazało – zupełnie nieświadomie - zmyliliśmy dużą część uczestników.

 Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Mielcu dzięki pomocy pracującego tam moderatora rejonowego ks. Jerzego.

Rekolekcje głosił ks. Stanisław Bochniarz ze Słopnic wraz z parą Małgorzatą i Stanisławem Matras, zabrali oni ze sobą cztery pary małżeńskie, które razem z Grażyną i Markiem Migasami oraz Renatą i Pawłem Łachutami z naszego rejonu, służyli uczestnikom jako animatorzy na spotkaniach w grupach.

Dla mnie i Kazika niezwykłe było to, że tak pięknie uczestnicy otwarli się podczas rekolekcji. Dało się to odczuć już w sobotnie popołudnie i podczas posiłków.

Chociaż byliśmy odpowiedzialni za organizację sami dużo skorzystaliśmy, szczególnie z homilii ks. Stanisława i oczywiście z konferencji pary prowadzącej. Niesamowitym czasem była dla nas osobiście modlitwa małżeńska przed najświętszym sakramentem, podczas której zapomnieliśmy o całej reszcie świata i przytuleni do siebie adorowaliśmy Pana Jezusa by potem podejść bardzo blisko i dotknąć szaty spływającej z ołtarza.

Byliśmy bardzo ubogaceni świadectwami uczestników. W niesamowity i radosny sposób dzielili się swoimi przeżyciami. Dzięki godzinie świadectw – która trwała dwie godziny  - odczuliśmy bardzo mocno, że w naszym rejonie potrzeba było rekolekcji związanych z tematyką pożycia małżeńskiego. Chcemy by sypialnie łączyły nas jako małżonków ale też niejednokrotnie jesteśmy pełni obaw i lęków. Pragniemy by nasze akty małżeńskie zbliżały nas do siebie nie tylko fizycznie ale też duchowo, by były namiastką miłości bożej, dawały prawdziwą radość współmałżonkom i nam.

Mamy nadzieję, że przeżyte rekolekcje zaowocują wzrostem duchowym małżonków, wpłyną pozytywnie na zobowiązania modlitwy małżeńskiej i dialogu. Przyczynią się do budowania jedności
w małżeństwach i kręgach. To są nasze pragnienia i o to się modlimy ale mamy też świadomość, że my jesteśmy tylko robotnikami w winnicy Pana, to on daje prawdziwy wzrost i rozdziela łaski według swojego planu.

Chwała Panu.

Marta i Kazimierz

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2019 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”