Noc Świętych w Chorzelowie A.D. 2014

Tak i JA tak i TY może ŚWIĘTYM BYĆ –  naprawdę:)
Wieczór 31 października to dla niektórych okazja do przebrania się, wywoływania duchów czy wróżenia... Jednak można go spędzić zupełnie inaczej. Przekonali się o tym młodzi ludzie (i nie tylko oni), którzy uczestniczyli w Nocy Świętych organizowanej już po raz drugi w parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie przez młodzież Ruchu Światło-Życie.
Był to wieczór refleksji nad światłem i nadzieją która przezwycięża ciemność pełną strachu i duchów.

Na początku, w uroczystej procesji, do chorzelowskiego Sanktuarium wniesiono relikwie świętych i błogosławionych czczonych na mieleckiej ziemi. W tym roku były to m.in. relikwie św. Ojca Pio, św. Zygmunta Szczęsnego - Felińskiego, św. Józefa Sebastiana Pelczara i św. Urszuli Ledóchowskiej. Jednak głównymi „bohaterami" tegorocznej Nocy Świętych byli św. Jan Paweł II i św. Faustyna Kowalska, których życie zostało przybliżone w krótkich scenkach wykonanych przez młodzież. Nie przez przypadek rozważaliśmy świętość papieża Polaka i apostołki miłosierdzia - obydwa mieleckie dekanaty przygotowują się bowiem do Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, która rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 7 listopada.

Wspólna modlitwa rozpoczęta została Liturgią Słowa oraz homilią, podczas której rozważaliśmy słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się być świętymi" oraz odpowiadaliśmy sobie na pytanie: „Kim są święci?". Odpowiedź pojawiła się w przygotowanej prezentacji multimedialnej - świętym może być każdy, wystarczy się NIE LĘKAĆ!

Przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Świętej rozpoczęło adorację Najświętszego Sakramentu i czas uwielbienie, pełen śpiewu, osobistej modlitwy w ciszy, ale także tańca i radości. Na każdego uczestnika Nocy Świętych czekała zakładka, „mała przypominajka" ze Słowem Bożym, które przemawia, zachęcając do dialogu.

Święci, którzy żyli przed nami, a dziś są wyniesieni na ołtarze uczą każdego jak żyć i jak rozmawiać z Bogiem, aby kiedyś razem z nimi cieszyć się życiem wiecznym. Właśnie to chcieliśmy pokazać młodym ludziom podczas Nocy Świętych. Każdy poprzez swoją obecność, radość, entuzjazm, pokazał, że chce być bliżej Boga i z Nim rozmawiać.

Tekst i zdjęcia: Karolina Rup

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”