Dzień Wspólnoty Rejonu Mielec - 4 X 2014

W ubiegłą sobotę 4 października 2014 r. odbył się w Mielcu pod hasłem: Służyć na wzór Jana Pawła II pierwszy dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Kręgi mieleckie i młodzież należącą do wspólnoty w Chorzelowie gościła parafia pw. Ducha Świętego.

Moderator Rejonowy ks. Jerzy Ciećko podczas konferencji wprowadził nas w temat dnia wspólnoty. Mówił, że łatwiej jest posługiwać będąc blisko Jezusa. Służba to też wychowanie, przekazywanie życia, dbanie o wzajemne relacje w rodzinach, środowiskach pracy i szkołach. Służbę Jana Pawła II wyróżniało zaproszenie innych do współpracy, modlitwa i spotkanie z drugim człowiekiem.

Podczas spotkań w grupach uczestnicy rozmawiali o tym, że papież nie bał się zabierać głosu w ważnych dla świata sprawach. Emanował miłością, traktował ludzi równo. Pokazywał miejsce ubogich i chorych w kościele jako ważnych i potrzebnych. Dodawał innym odwagi. Wszystko co robił i czym się zajmował było przemodlone. Uczestnicy doszli do wniosku, że służba daje wiele korzyści dla obu stron. Jest bezpośrednim wsparciem dla osoby, której pomagamy ale też rozwija i daje wiele radości służącemu.

Podczas Mszy Świętej wysłuchaliśmy homilii ks. Krzysztofa Prokopa. Mówił o służbie w ujęciu rodziny. Święty Jan Paweł II jako szczególny świadek Chrystusa, jako patron rodziny bronił jej jako podstawowej komórki społeczeństwa, bronił życia. Ks. Krzysztof podkreślił, że trzeba na wzór Jana Pawła II walczyć o rodzinę, żeby była głęboko zakorzeniona w modlitwie i sakramentach gdyż szatan chce zniszczyć przede wszystkim nasze domy, rodziny, młodych ludzi. Papież uczył służby w szkole Jezusa i Maryi między innymi poprzez rozważanie tajemnic różańcowych, to powinno być wskazówką dla nas, abyśmy szli tą drogą.

Bezpośrednio po Eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, każdy z nas mógł ofiarować Jezusowi swoje troski, obawy i radości.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni młodzieży oraz ich opiekunowi ks. Sławomirowi Krzyżanowskiemu za trwanie z nami w tym dniu. Czerpaliśmy bardzo dużo z ich świadectwa, zaangażowania i rozśpiewania.

Wdzięczni wszystkim za dar wspólnoty
Karolina Rup & Marta i Kazimierz Reguła

Zdjęcia zapewniła: Karolina Rup

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”