DK rejonu Mielec: spotkanie integracyjne i świadectwa z wakacji

W sobotę, 13 września 2014 r., kręgi rodzin Domowego Kościoła działające przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu integrowały się podczas wspólnego grillowania. Wszystkim dopisywały dobre humory. Przy wspólnym stole można było nie tylko spróbować licznych smakołyków, ale także lepiej się poznać oraz podzielić własnymi doświadczeniami i przemyśleniami.

Nie zabrakło wspólnych śpiewów i zabaw. Wszyscy mieli okazję wykazać się znajomością Pisma Świętego oraz umiejętnościami aktorskimi podczas pantomimy. Natomiast śpiew chóralny głosami zwierząt wielu rozbawił do łez. Najmłodsi również mogli pochwalić się swoimi talentami, za co zostali nagrodzeni kolorowymi balonikami. Atmosfera była niezwykle ciepła i przyjazna, w związku z czym zabawa trwała do późnego wieczora.

Kasia i Rafał Popiołek

ŚWIADECTWA Z WAKACJI:

W dniach od 15-31 VII 2014 uczestniczyliśmy w Oazie Rodzin I stopnia w Czarnej Sędziszowskiej. Organizatorami tej oazy byli Małgosia i Adam Kawałkowie - para diecezjalna diecezji rzeszowskiej, opiekę duchową sprawował ks. Krzysztof Kołodziejczyk. Było nas 15 małżeństw i cała gromada 40 dzieci. Przyjechaliśmy z całej Polski. Już pierwszego dnia zrozumieliśmy, że prawdziwy odpoczynek, pokój duszy może przynieść tylko wyciszenie, modlitwa, otwarcie serca na przemieniające działanie Ducha Świętego. Czas spędzony na modlitwie w kaplicy domu rekolekcyjnego pozwolił nam pogłębić nasze relacje z Bogiem, zarówno te osobiste, jak i małżeńskie. Mocnym przeżyciem była dla nas modlitwa małżeńska przed Najświętszym Sakramentem. Głębokim doświadczeniem bliskości Boga pośród nas była też modlitwa uwielbienia, jak i modlitwa wstawiennicza. Codziennie karmiliśmy się nie tylko Ciałem Chrystusa, ale również Jego Słowem. Poczuliśmy wielka ulgę i radość, że Pan pozwolił nam głęboko przeżyć sakrament pokuty, dzięki czemu jesteśmy teraz jeszcze bliżej Jezusa. Oaza pozwoliła nam przewartościować swoje życie, poczuć siłę wspólnoty. Wszystkim uczestnikom żal było wracać do domu, podczas pożegnań spłynęło wiele łez...
Chwała Panu!

Beata i Janek Świątek

 

W dniach 15-29.07.2014 r. uczestniczyliśmy w Oazie Rodzin stopnia I w Uhercach Mineralnych. Organizatorem Oazy był DK Diecezji Sandomierskiej. 15 dni przeleciało bardzo szybko, każdy był inny i każdy dostarczał wielu przeżyć. Najważniejszym punktem każdego dnia była Eucharystia w miejscowym, zabytkowym kościółku - zawsze przygotowana i pięknie celebrowana przez posługujących na oazie kapłanów i oazowiczów. Jak zwykle dużym przeżyciem była nocna adoracja Najświętszego Sakramentu przez małżonków i przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Były też różne formy zajęć dla całej wspólnoty i w grupach. Były ciekawe spotkania, np. ze słynną położną z Rzeszowa p. A. Rejman, wycieczki i wspólne wyjazdy rekreacyjne, pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej i piękna Droga Krzyżowa w Zagórzu, mecze siatkówki, uroczyście obchodzone święta (szczególnie wigilia) i odnowienie ślubów zakończone "weselem".
Wreszcie wspólne dyżury w poszczególnych diakoniach, pogodne wieczory i nocne Polaków rozmowy. Wszystko to sprawiało, że obcy sobie ludzie z całej Polski, w różnym wieku, wykształceniu i pozycji społecznej stawali się sobie bliscy, niczym rodzina.
Żegnaliśmy się serdecznie, z nadzieją na spotkanie w przyszłości, jeśli nie tu na ziemi, to kiedyś w zyciu wiecznym, w niebie.
Dla nas był to czas wyciszenia, refleksji z jednej strony, z drugiej odświeżenia wiary i spontanicznej radości z faktu bycia dzieckiem Bożym oraz przebywania we wspólnocie ludzi o podobnym systemie wartości.

Za to wszystko: Chwała Panu!

Z. i R. Moskalowie

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”