Hej kolęda, kolęda…płyną słowa znanej kolędy

Hej kolęda, kolęda…płyną słowa znanej kolędy

Boże Narodzenie to szczególny dzień - dzień szczęśliwy, ciepły, jasny. Dzień, w którym serca są lekkie, to dzień miłości i pokoju, to dzień, w który cieszymy się z Narodzenia Dzieciątka Jezus, to również dzień rodzinnych spotkań.

 

I my- Ruch Światło -Życie i Domowy Kościół, spotkaliśmy się w tym czasie, aby radować się z narodzenia naszego Zbawiciela.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęliśmy Mszą Świętą w parafii św. Jadwigi o godz. 14.00, którą sprawował moderator naszego rejonu- ks. Jan Majocha. Następnie w Domu św. Jadwigi , gospodarz miejsca ks. proboszcz Ryszard Piasecki rozpoczął spotkanie modlitwą, została odczytana ewangelia o narodzeniu Pana Jezusa przez ks. Jana, a para rejonowa Madzia i Wojtek zapaliła świecę. Podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Dzieci ze świetlicy Nazaret wraz z s. Wieńczysławą przygotowały dla każdego z nas Aniołka z przyklejonym serduszkiem i tekstem :

„Nigdy nie zapomnij, że jesteś Dzieckiem Bożym, bo jest to powód do dumy  Pamiętaj! Nigdy nie jesteś sam, jest przy Tobie Anioł Stróż i grono Aniołów, gotowych towarzyszyć Ci, jeśli tylko o to poprosisz.”

Dzieci chciały tym darem przypomnieć nam, że mamy koło siebie Anioła, który pomaga nam w drodze do nieba.

Następnie zaczęliśmy wspólne kolędowanie. W przerwach prowadziliśmy bardzo ciekawe i interesujące rozmowy ubogacając się wzajemnie, bądź też po prostu śmialiśmy się i zajadali ciasteczkami. Nie zabrakło też czasu na słowo skierowane do nas przez ks. proboszcza oraz na wzajemne przedstawienie się kręgów. W tym samym czasie dzieci mogły pobawić się w salce obok pod opieką dorosłych. Chłopcy na wyścigi strzelali gole do bramki, a dziewczynki kręciły hula-hop :)

I mimo, że ten piękny okres bożonarodzeniowy zakończył się, to w naszej pamięci pozostaną wspomnienia mile spędzonych chwil na wspólnym kolędowaniu.

„ O Gwiazdo Betlejemska, zaświeć na niebie mym. Tak szukam Cię wśród nocy, tęsknię za światłem Twym. Zaprowadź do stajenki, gdzie Chrystus złożony, Bóg-Człowiek z Panny Świętej dla nas narodzony.”

Ania i Irek Suliszowie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”