Wielkopostny Dzień Wspólnoty w Dębicy

Wielkopostny Dzień Wspólnoty w Dębicy

W niedzielę 17 marca 2019 r. przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie rejonu Dębica, korzystając z gościnności parafii Matki Bożej Anielskiej.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14. 00 w  oratorium, mieszczącym się dolnej części kościoła parafialnego p.w. Ducha Świętego. Po zawiązaniu wspólnoty, w której uczestniczyła gościnnie Para Diecezjalna Anna i Jerzy Talarowie, konferencję nt istotnej roli ewangelizacji w życiu każdego chrześcijanina poprowadził ks. Andrzej Chmielarz opiekun kręgu św. Rodziny.

W rozważaniach zwrócił uwagę na to, że współczesny chrześcijanin w swoim środowisku powinien poprzez świadectwo życia głosić Dobrą Nowinę, a pomocą w ewangelizacji szczególnie młodych, mogą stać się współczesne media. Po wysłuchaniu konferencji z entuzjazmem przystąpiliśmy do pracy w grupach, podczas której rozważaliśmy praktyczny wymiar świadectwa życia w służbie ewangelizacji na podstawie tekstów przemówień Papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Podsumowując pracę w grupach, ich przedstawiciele zwrócili uwagę na znaczenie rodziny jako najważniejszego miejsca ewangelizacji młodych, gdzie szczególną rolę odgrywa przykład życia, szczera rozmowa  i szacunek dla drugiej osoby. Dopełnieniem podsumowania pracy w grupach było świadectwo życia Bogiem w rodzinie i wspólnocie dane przez Jacka Nowaka.

Przed Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w nabożeństwie Gorzkich Żali prowadzonym przez diakonię muzyczną. Kontynuacją tego nabożeństwa było osobiste spotkanie z Jezusem w  Namiocie Spotkania. Nasze pociechy w tym czasie były na zajęciach w swojej grupie pod opieką diakoni wychowawczej.

Centralnym punktem Wielkopostnego Dnia Wspólnoty była Eucharystia celebrowana przez ks. Andrzeja Chmielarza, który w homilii odniósł się do Ewangelii i Listu do Filipian, kontynuując temat ewangelizacji we współczesnym świecie.

Dzień zakończyliśmy agapą, w trakcie której mogliśmy nacieszyć się sobą oraz podzielić się radościami i smutkami dnia codziennego.

Chwała Panu za ten czas, modlitwę, rozważania i wzajemne ubogacanie się we wspólnocie.

Ania i Wiesiek Cichowie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”