Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Dębica

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Dębica

W niedzielę 4 marca 2018 r. uczestniczyliśmy w Wielkopostnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło – Życie rejonu Dębica. Dzięki gościnności księdza prałata  proboszcza parafii Matki Bożej Anielskiej  w Dębicy, Dzień Wspólnoty odbył się w kościele parafialnym p.w. Ducha Świętego.

 Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.00  w oratorium znajdującym się w dolnej części świątyni. Po zawiązaniu wspólnoty, zebranych serdecznie przywitał gospodarz parafii ks. Jan Krupa, który podzielił się z nami swoją radością z przeżywania po raz pierwszy Rejonowego Dnia Wspólnoty w swojej parafii. Dziękując za gościnność para rejonowa w imieniu Wspólnoty DK wręczyła ks. Proboszczowi stułę z symbolami Ruchu Światło – Życie. Następnie uczestnicy spotkania krótko się przedstawili. Później zaś wszyscy wspólnie pomodliliśmy się Liturgią Godzin, w trakcie której, katechezę na temat oddania się Niepokalanej wygłosił ks. Waldemar Sosnowski, opiekun kręgu p.w. Świętej Rodziny przy parafii Matki Bożej Anielskiej. Po zakończonej modlitwie wraz z całą wspólnotą parafialną uczestniczyliśmy w nabożeństwie Gorzkich Żali.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy pracą w trzech grupach, gdzie rozważaliśmy w jaki sposób możemy swoje życie oddać Jezusowi za przyczyną Niepokalanej oraz dzieliliśmy się świadectwami, jak Słowo Boże i codzienny Namiot Spotkania przemienia nasze życie. Dopełnieniem pracy w grupach był Namiot Spotkania przed Najświętszym Sakramentem i rozważanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza (1,26-38). Nasze pociechy w tym czasie były na zajęciach w swojej grupie pod opieką diakoni wychowawczej.

Centralnym punktem Wielkopostnego Dnia Wspólnoty była Eucharystia celebrowana przez ks. Waldemara Sosnowskiego, który w homilii kontynuował rozważania dotyczące oddania się Niepokalanej oraz ukazywał drogę formowania się członków wspólnoty nakreśloną przez Sługę Bożego księdza Blachnickiego. Poprzez uczestnictwo dzieci, młodzieży i rodzin poczuliśmy dar prawdziwej wspólnoty.

Dzień ten zakończyliśmy agapą w trakcie której mogliśmy nacieszyć się sobą oraz podzielić się radościami i smutkami dnia codziennego.

Chwała Panu za ten czas, modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i wzajemne ubogacanie się we wspólnocie.

Ania i Wiesiek Cichowie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”