Serwis Ruchu Światło-Życie w Diecezji Tarnowskiej - W dniu 27 lipca 2017 roku zmarła Ania Nowak

W dniu 27 lipca 2017 roku zmarła Ania Nowak

W dniu 27 lipca 2017 roku zmarła Ania Nowak

Z żalem zawiadamiamy, że zmarła Ania Nowak – nasza siostra w Chrystusie Panu, z kręgu Domowego Kościoła  pw. Św. Józef przy parafii Św. Jadwigi w Dębicy.

 Ania razem z mężem Jackiem trwali w Domowym Kościele od 1988 roku. Przez wiele lat służyli posługą w parafii Św. Jadwigi w Dębicy. Dwukrotnie pełnili posługę pary rejonowej rejonu Dębica (w latach 1996 - 2000 oraz 2011 - 2014). Pełnili też posługę pary diecezjalnej od  2000 do 2001r. oraz posługę pary krajowej w latach od 2001 do 2004. Należeli do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Od 2001 roku byli członkami najpierw Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie", a później Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej". Od 2009 roku uczestniczyli czynnie w Diakonii Ewangelizacji. Angażowali się  w powstawanie nowych kręgów zarówno w swojej , jak i w okolicznych parafiach. Wiele kręgów sami pilotowali. Podczas wakacji, ale i nie tylko posługiwali na rekolekcjach w kraju i poza jej granicami. Służyli w parafii w poradnictwie rodzinnym, oddziale caritas, Radzie Parafialnej i przy wielu inicjatywach parafialnych związanych z rodziną . Mieli dwoje dzieci. Syn Mateusz jest kapłanem.

Ania od jakiegoś czasu zmagała się z chorobą. Miała zawsze pogodę ducha i nadzieje. Do końca była przepełniona troska o innych i tych najbliższych ale i tych najbardziej potrzebujących, stąd jej prośba by nie przynosić na jej pogrzeb kwiatów, a pieniążki przeznaczyć na potrzeby caritas. Pan Jezus zabrał Ją do siebie tuż po dniu święta jej patronki.

Pogrzeb śp. Ani odbędzie się 1 sierpnia br. (wtorek) o godz. 14.00 w kościele parafialnym św. Jadwigi w Dębicy. Wcześniej pól godziny rozpocznie się modlitwa różańcowa.

Życzeniem rodziny zmarłej jest, aby na uroczystości pogrzebowe nie kupować kwiatów, a środki finansowe przekazać na Caritas. Podczas pogrzebu będzie zorganizowana zbiórka na ten cel.

Polecamy modlitwie Zmarłą i Jej rodzinę.

Wieczne odpoczywanie raz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Bernadetta i Józef Rutka

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”