Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu dębickiego

W dniu 7 grudnia 2014 r. w parafii pw. Św. Jadwigi w Dębicy przeżywaliśmy Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie pod hasłem „Budowanie jedności”. Śpiewając radośnie „Oto jest dzień, oto jest dzień, który dał nam Pan ...”, rozpoczęliśmy spotkanie. Licznie zgromadzeni, przyszliśmy aby wielbić Pana i cieszyć się swoją obecnością. Para rejonowa Bernadka i Józef Rutkowie, po powitaniu zebranych, zadali nam pytanie: „Co to jest jedność? i w czym się ona wyraża?

Odpowiedzieli, że w ujęciu potocznym jedność to spójność, nierozerwalność. Przeprowadzili krótkie ćwiczenie, zadając nam kilka pytań. Na ostatnie z nich: kto wierzy w Jezusa i przyjął Go jako Pana i Zbawiciela? kto jest członkiem Ruchu Światło-Życie? - wszyscy podnieśli ręce na „tak”. Zrozumieliśmy, że jesteśmy jednością, o którą winniśmy się troszczyć oraz dzielić się nią z innymi. Nasza indywidualna inność, nasza różnorodność ubogaca wspólnotę.

Po przedstawieniu się wszystkich kręgów rozpoczęła się najważniejsza część naszego spotkania – Eucharystia. W czasie Ewangelii usłyszeliśmy zaproszenie Jana Chrzciciela, proroka i poprzednika Mesjasza: „Prostujcie drogę Pana, wyprostujcie jego ścieżki”. Zdaliśmy sobie sprawę, że kiedy droga do naszego serca jest prosta, wtedy my również stajemy się żywą Ewangelią o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Moderator rejonowy ks. Jan Majocha w czasie homilii nawiązał do adhortacji papieża Franciszka „Ewangelii Gaudium”. Zwrócił uwagę, że jedynie dzięki spotkaniu z miłością Bożą stajemy się w pełni ludzcy. Zachęcił nas do trzymania się miłości Bożej, aby nie zatracić jedności. Powiedział, że od Boga uczymy się jedności i szczęścia, więc to szczęście i jedność winniśmy dzielić z innymi. Ks. Jan podkreślił, że jedność budujemy poprzez wspólnotę, spotkania w kręgu, udział w dniach wspólnoty, służbę w diakoniach. Przypomniał nam o jedności wyrażającej się w charyzmacie Ruchu Światło-Życie, którym winniśmy żyć na co dzień. Wskazał, że różnorodność darów i charyzmatów jest łaską daną nam od Boga i nimi winniśmy służyć innym. Zwrócił uwagę że Eucharystia jest ucztą miłości i jedności, której owoce są nieocenione.

Włączając się w przypadający w tym dniu Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie wsparliśmy modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze, żyjących na wschód od naszej granicy. Zaśpiewaliśmy „Zjednoczeni w Duchu”.

Na zakończenie spotkania czekała nas niespodzianka W czasie agapy odwiedził nas św. Mikołaj, który powiedział, że jest bardzo stary, urodził się około 260r. w Patarze w Azji Mniejszej (taki staruszek, a jaka kondycja psychofizyczna – pozazdrościć !) Nasz Gość przygotował dla nas zagadki związane z Pismem Świętym. Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana prezentem i słodyczami. Byliśmy szczęśliwi, bo wszyscy zostali obdarowani słodkim „co nieco”. Od św. Mikołaja otrzymaliśmy również teksty modlitw: męża za żonę, żony za męża, rodziców za dzieci oraz modlitwy do Św. Jadwigi – patronki Parafii.

Dziękujemy Bogu, że mogliśmy spędzić niedzielne popołudnie w jedności we wspólnocie, dzieląc się wzajemnie radością i miłością.

Duch Święty jest Duchem jedności, która nie oznacza jednolitości, ale doprowadzenia wszystkiego do harmonii – ze słów papieża Franciszka. Tego doświadczyliśmy, chwała Panu!

Lidia i Piotr Śmietana

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”