Jesienny Dzień Wspólnoty Rejonu Dębica

Jesienny Dzień Wspólnoty Rejonu Dębica

W niedzielę 5 października 2014 roku o godzinie 16.30 w kaplicy Domu Świętej Jadwigi w Dębicy rozpoczął się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie naszego Rejonu. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha Świętego i śpiewem „Barki".

 Podczas zawiązania wspólnoty prezentowali się przedstawiciele poszczególnych kręgów, rozpoczynając od najdłużej trwających w Domowym Kościele. Obecne były małżeństwa z Żyrakowa – Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej, z Dębicy przy Parafii św. Jadwigi Śląskiej i Parafii Miłosierdzia Bożego, z Pustkowa – Parafia p.w. Świętego Józefa.

Następnie moderator Rejonu ks. Jan Majocha wygłosił konferencję związaną z tematem „Służyć na wzór św. Jana Pawła II".

Podczas spotkań w grupach, staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: Jakie pełnimy służby i z jakiego powodu? Na przykładzie różnych posług św. Jana Pawła II zastanawialiśmy się, jak możemy naśladować ten niedościgniony wzór w zaangażowaniu na rzecz rodziny, Kościoła, społeczeństwa, a także w budowaniu codziennych relacji z ludźmi.

W kościele Św. Jadwigi uczestniczyliśmy razem ze wspólnotą parafialną w Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem ks. Proboszcza prałata Ryszarda Piaseckiego.

Bernadetta i Józef Rutkowie

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”