Zabawa karnawałowa w rejonie Dębica

Zabawa karnawałowa w rejonie Dębica

W sobotę 11 lutego 2017 roku odbyła się druga bezalkoholowa zabawa karnawałowa Rejonu Dębica. Przybyły na zabawę małżeństwa z rejonu Dębicy i Mielca aby potańczyć, porozmawiać, poznać się lepiej i pobyć razem. Razem z nami bawiła się też młodzież, świętując bezalkoholowo 18-te urodziny jednej z uczestniczek.

Czytaj więcej...

W dniu 9 stycznia 2017 roku zmarł Franciszek Zawojowski

W dniu 9 stycznia 2017 roku zmarł Franciszek Zawojowski

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł Franciszek Zawojowski – nasz brat w Chrystusie Panu, z kręgu Domowego Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie.

Franiu razem z żoną Stasią byli współzałożycielami kręgów w Żyrakowie (początki Domowego Kościoła w rejonie Dębica) i trwali w Domowym Kościele od 1986 roku. Przez wiele lat służyli posługą w parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie. Angażowali się też w powstawanie nowych kręgów zarówno w swojej parafii, jak i w okolicznych parafiach. Wiele kręgów pilotowali. Dwukrotnie byli parą rejonową rejonu Dębica (początek lat 1990 i 2000). Od samego początku, tj. od 1986 roku należeli do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Od 2000 roku byli członkami najpierw Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie", a później Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej". Od 2009 roku uczestniczyli czynnie w Diakonii Ewangelizacji.

Franiu od pół roku zmagał się z chorobą. Choroba przyszła niespodziewanie. Najpierw długotrwałe diagnozowanie, później długotrwałe oczekiwanie na operacje. Miał zawsze pogodę ducha i nadzieje. Pan Jezus zabrał Go do siebie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 13 stycznia br., o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Żyrakowie k. Dębicy.

Polecajmy w modlitwie Zmarłego i Jego rodzinę.

Bernadetta i Józef Rutka
Ks. Paweł Płatek

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”