Zabawa karnawałowa w rejonie Dębica

Zabawa karnawałowa w rejonie Dębica

W sobotę 11 lutego 2017 roku odbyła się druga bezalkoholowa zabawa karnawałowa Rejonu Dębica. Przybyły na zabawę małżeństwa z rejonu Dębicy i Mielca aby potańczyć, porozmawiać, poznać się lepiej i pobyć razem. Razem z nami bawiła się też młodzież, świętując bezalkoholowo 18-te urodziny jednej z uczestniczek.

Czytaj więcej...

W dniu 9 stycznia 2017 roku zmarł Franciszek Zawojowski

W dniu 9 stycznia 2017 roku zmarł Franciszek Zawojowski

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł Franciszek Zawojowski – nasz brat w Chrystusie Panu, z kręgu Domowego Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie.

Franiu razem z żoną Stasią byli współzałożycielami kręgów w Żyrakowie (początki Domowego Kościoła w rejonie Dębica) i trwali w Domowym Kościele od 1986 roku. Przez wiele lat służyli posługą w parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie. Angażowali się też w powstawanie nowych kręgów zarówno w swojej parafii, jak i w okolicznych parafiach. Wiele kręgów pilotowali. Dwukrotnie byli parą rejonową rejonu Dębica (początek lat 1990 i 2000). Od samego początku, tj. od 1986 roku należeli do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Od 2000 roku byli członkami najpierw Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie", a później Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej". Od 2009 roku uczestniczyli czynnie w Diakonii Ewangelizacji.

Franiu od pół roku zmagał się z chorobą. Choroba przyszła niespodziewanie. Najpierw długotrwałe diagnozowanie, później długotrwałe oczekiwanie na operacje. Miał zawsze pogodę ducha i nadzieje. Pan Jezus zabrał Go do siebie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 13 stycznia br., o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Żyrakowie k. Dębicy.

Polecajmy w modlitwie Zmarłego i Jego rodzinę.

Bernadetta i Józef Rutka
Ks. Paweł Płatek

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2017 236 
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2017

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”