Relacja z Niepodległościowego Balu Bezalkoholowego w Proszówkach

Relacja z Niepodległościowego Balu Bezalkoholowego w Proszówkach

W dniu 11-listopada 2017r.: w Proszówkach odbył się „Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy” organizowany przez  Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło Życie wraz z Domowym Kościołem Ruchu Światło.- Życie. Rejonu Bochnia.

Na balu bawiło się 34 pary małżeńskie wraz z gromadką 30 dzieci Świętowaliśmy 99 rocznice odzyskania niepodległości po  123 latach niewoli. Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej. Była szampańska zabawa Wspólny śpiew pieśni patriotycznych oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Wszystko z myślą kultywowania tradycji niepodległościowo- patriotycznych i przekazania właściwych wzorców dla młodego pokolenia. Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna.

Beata i Mieczysław Wojtas

 

Radosne świętowanie Święta Niepodległości w Bochni

W dniu 11 listopada w dniu święta Niepodległości Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia wspólnie z Domowym Kościołem Rejonu Bocheńskiego zorganizowała Drugi Bezalkoholowy Bal Niepodległościowy. Bal ten odbył się w domu weselnym „Pajorówka” w miejscowości Proszówki k. Bochni. W pięknej scenerii tego rodzinnego domu rodziny mogły świętować ten dzień 11 listopada, tak ważny dla nas Polaków. W Balu tym wzięło udział 36 małżeństw wraz ze swoimi pociechami, których było aż 35. Po spożyciu pierwszego posiłku i przywitaniu rozpoczęliśmy oficjalne świętowanie. Każda rodzina otrzymała specjalnie na tą okazję przygotowany śpiewnik ze zbiorem pieśni patriotycznych. Wyśpiewaliśmy takie pieśni jak „Rota”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie” i inne. Dzieci podziwiały swoich rodziców za zdolności śpiewacze a przy tym niejedno dziecko poznało piękno i podniosłość tych pieśni, często może zapomnianych w naszych domach i w tych czasach. Następnie dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności aktorskie podczas recytacji wierszy patriotycznych oraz występów solowych przy śpiewaniu pieśni. Po tej części zaczęły się tańce i wspólne zabawy, do których porwał nas wodzirej Stanisław. Radości było przy tym co nie miara.  Tańce przeplatane były wspólnym biesiadowaniem przy akompaniamencie akordeonu oraz gitarze oraz przy suto zastawionych stołach wybornym jedzeniem i wspaniałym ciastem. Nie zabrakło też napoi studzących temperament dzieci czy też gorącą kawą czy herbatą rozgrzewającą serca rodziców.  Celem takiego wspólnego świętowania było dawanie wzajemnego świadectwa rodziców ich dzieciom w przeżywaniu pięknego Święta Odzyskania Niepodległości w duchu „Nowej Kultury”. Było to też piękne świadectwo w rozkrzewianiu trzeźwości w rodzinach – tak ważnej sprawie w dzisiejszych czasach.

Bawiliśmy się długo, aż niektóre dzieci posnęły z wyczerpania na rękach swoich rodziców. Trudno było się nam rozstać po tak wspaniałym świętowaniu. Pewnie długo pozostanie w naszych i w naszych dzieci wspomnieniach.  Dziękujemy serdecznie Wodzirejowi Stasiowi Gołasowi za pięknie przygotowanie zabaw i bez którego trudno by było zapanować nad taką gromadką dzieci. Stasiu doskonale sobie z tym poradził. Bardzo dziękujemy gospodarzom tego miejsca za gościnność oraz za profesjonalność w przygotowaniu uczty jak i za miłą obsługę. Chcielibyśmy podtrzymać tą tradycję i zorganizować taki bal w roku przyszłym już z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i przy tym promować Nową Kulturę. Serdecznie zapraszamy na przyszły rok.   

Ewa i Jerzy Szklarzowie – Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia
Beata i Mieczysław Wojtasowie – Para Rejonowa DK rejonu Bochnia

Świadectwo Doroty i Piotrka

Witam !!!
Niech Żyje Bal

Dzień święta Niepodległości każdy spędza w inny sposób, całe rodziny biorą udział we Mszy św. w intencji ojczyzny, ktoś inny jest uczestnikiem marszu Niepodległości a jeszcze inni wieczorem idą na bal Niepodległości.

Tak było w rejonie Bocheńskim, tego roku odbył się drugi Bal Niepodległości, uczestniczyło w nim 72 osób dorosłych i około 35 dzieci.

Ta wspaniała impreza była w tym roku w domu weselnym Pajorówka w Proszówkach, doskonała zabawa wspaniałe jedzenie a przede wszystkim wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i recytacja wierszy przez najmłodszych to coś tak pięknego że zostaje na długo w sercu i pamięci.

Bardzo dziękujemy za doskonałą organizacje Ewie i Jurkowi Szklarz, Marysi i Stanisławowi Gołas , Beacie i Mieczysławowi Wojtas i wszystkim innym którzy przyczynili się do tego balu.

Bóg zapłać
D.P. Rogusz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”