Przeżywajmy razem 42. Kongregację Odpowiedzialnych i 30. r. śmierci ks. Franciszka Blachnickiego

Przed nami 42. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się w dn. 24-27 lutego br. na Jasnej Górze. Zgodnie z postanowieniem Moderatora Generalnego, z naszej diecezji weźmie w niej udział 30 osób - będą to małżonkowie z Domowego Kościoła, kilku kapłanów, klerycy i dorośli animatorzy Ruchu.

Zachęcam wszystkich, którzy pozostają w domu, aby łączyli się z obecnymi na KO poprzez transmisję "na żywo" (kliknij TUTAJ) - zwłaszcza podczas Nieszporów w sobotni wieczór, kiedy to - jak ufamy - dwa małżeństwa i czworo dorosłych animatorów Ruchu zostanie włączonych uroczyście do Stowarzyszenia DIAKONIA, a ponadto - poprzez wejście w szeregi Unii Kapłanów Chrystusa Sługi - dołączy do nich także dwóch księży moderatorów.

Bardzo się cieszymy z tych osób, które po ukończeniu formacji podstawowej, rozumiejąc w pełni nasz charyzmat, pragną nie tylko się formować, ale także poświęcić Kościołowi czas i talenty w diakoniach specjalistycznych Ruchu. Serdecznie proszę wszystkich o modlitwę za nich, a także za wszystkich, którzy mogliby do nich dołączyć w diakonii, która jest naturalnym owocem dobrej formacji i zrozumienia, że talenty i charyzmaty mamy od Boga dla służby innym - w Ruchu Światło-Życie i poprzez Ruch Światło-Życie, który wybraliśmy jako naszą drogę uświęcenia.

Program Kongregacji znajdziemy TUTAJ.

XFB 150Zaraz po Kongregacji - w poniedziałek, 27 lutego, przypada 30. rocznica śmierci czcigodnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji Biskup Tarnowski Andrzej Jeż będzie przewodniczył Mszy świętej w kościele dolnym w Krościenku nad Dunajcem o godz. 17.00, modląc się o beatyfikację Ojca.

Dzień wcześniej, w niedzielę, 26 lutego, w kościołach całej diecezji czytany będzie Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z 30. rocznicą śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Zachęcam do obecności w Krościenku, a jeśli byłoby to niemożliwe, do łączności modlitewnej dzięki transmisji w radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Radia można słuchać także przez internet → TUTAJ

Transmisja 42 KO

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”