Rekolekcje Moderatorów Diecezjalnych A.D. 2014

W dn. 13-15.10.2014 r. w Porszewicach odbyły się rekolekcje dla moderatorów diecezjalnych Ruchu Światło-Życie i moderatorów diecezjalnych Domowego Kościoła.

Rekolekcje te od kilku lat przeżywamy w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach k. Pabianic. Wpisałem je w swój kalendarz corocznych rekolekcji kapłańskich (tak, tak, księża nie tylko głoszą, ale mają obowiązek przynajmniej raz w roku wziąć udział w rekolekcjach jako uczestnicy:) i zawsze bardzo cenię ten czas.

Jest to nie tylko okazja, by zastanowić się nad swoim powołaniem i posługą w Ruchu, ale to także czas spotkania z innymi moderatorami, dzielenia się radościami i trudnościami, możliwość zasięgnięcia lub udzielenia porady. Nie mniej ważne jest przeżycie autentycznej wspólnoty kapłańskiej i jedności z moderatorem generalnym, który te rekolekcje prowadzi.

W tym roku zgłębialiśmy treści związane z ORAE II stopnia: Akademia rozwoju chrześcijanina. Tym tematom poświęcone były liczne konferencje. Oprócz nich bezcenne były także "Wieczorki kapłańskie", w czasie których podejmowaliśmy różne aktualne sprawy Ruchu.

Wyjątkowym świadectwem podzielił się z nami ks. Stanisław Dusiła - uczestnik tej szczególnej nocy 9 lipca 1975 r. w Murzasichlu, kiedy Duch Święty tak jasno objawił swą moc wobec młodych i starszych oazowiczów. Wydarzenia te znamy z filmu pod tytułem właśnie: "Murzasichle" oraz z książki Małgorzaty i Marka Nowickich: "Upili się młodym winem", Warszawa 2013, s. 97nn.

Rekolekcje dla moderatorów diecezjalnych są ważnym wydarzeniem w każdym roku formacyjnym Ruchu. Daj, Boże, by uczestniczyli w nich wszyscy zaproszeni, a będzie to na pewno wielkim dobrem dla całego Ruchu Światło-Życie.

Ks. Paweł Płatek

Zdjęcia: Ks. Nazar Biłyk (Wice-moderator oazowy archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego)
& Ewa Matuszyńska (Sekretariat Moderatora Generalnego)

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”