Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej i bł. Karoliny Kózkówny do EFEZU

Z radością informuję, iż nasze starania, aby w roku przeżywanym pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec" w kaplicy naszego Domu w Czchowie znalazły się relikwie wielkich Apostołów Miłosierdzia, spotkały się z wielką łaską Bożą i życzliwością ludzką:) Do tych starań dołożyliśmy prośbę o relikwie Karoliny Kózkówny, która od 30. lat jako błogosławiona dana nam jest również jako wspaniały przykład animatora, zaangażowanej w Kościół osoby świeckiej - i także tutaj zostaliśmy przychylnie potraktowani.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA OAZY WAKACYJNE 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów, aby uwieńczyli swoją roczną formację uczestnictwem w letnich rekolekcjach oazowych. Zapraszamy także nowe osoby, które pragną w tym roku po raz pierwszy wziąć udział w oazie – i mamy nadzieję, że pozostaną w niej także po wakacjach, we wspólnotach oazowych w parafiach.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA OAZY WAKACYJNE 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów, aby uwieńczyli swoją roczną formację uczestnictwem w letnich rekolekcjach oazowych. Mile przywitamy także nowe osoby, które pragną w tym roku po raz pierwszy wziąć udział w oazie – i mamy nadzieję, że pozostaną w niej także po wakacjach, we wspólnotach oazowych w parafiach.

Czytaj więcej...

Uczcijmy 2000. urodziny św. Tymoteusza - pierwszego biskupa Efezu

26 stycznia Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła, świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jako członkowie Oazy Wielkiej „Efez", w wyjątkowy sposób zwracamy się ku św. Tymoteuszowi, który był pierwszym biskupem starożytnego Efezu – miejsca, gdzie wg tradycji kościelnej ostatnie lata pobytu na ziemi pod opieką św. Jana Apostoła spędziła Matka Najświętsza aż do Jej „Zaśnięcia" i Wniebowzięcia.

Czytaj więcej...

Słowo Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie na rok formacyjny 2015/2016: "W mocy Ducha Świętego"

Drodzy Członkowie, Sympatycy i Dobrodzieje Ruchu Światło-Życie!

Wracamy z wakacji, oaz i innych rekolekcji - wypoczęci, pełni radości i mocy Ducha Świętego. Towarzyszy nam, jak zawsze, wdzięczność Panu Bogu i ludziom za dobrze przeżyty czas, za każdy przejaw Bożej łaski i ludzkiej życzliwości. Cieszy duża liczba uczestników oaz wakacyjnych z naszej diecezji – blisko 450 osób na oazach dzieci i młodzieży oraz niemal 200 osób na oazach dla rodzin.

Czytaj więcej...

Spotkania Kapłanów w EFEZIE

Wszystkich kapłanów działających w Ruchu - w oazach dzieci, młodzieży, rodzin, kleryków - oraz sympatyzujących z Ruchem, a także po prostu zainteresowanych jego duchowością, zapraszamy na cykliczne spotkania, odbywajace się w II niedzielę każdego miesiąca o godz. 18.00 w naszym Centrum - Domu Rekolekcyjnym EFEZ w Czchowie (ul. ks. F. Koleboka 3).

Spotkania to czas wspólnej modlitwy, dzielenia się Słowem Bożym i życiem, dyskusji.

Najbliższe spotkanie: 30 kwietnia!

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Księża Unii Kapłanów Chrystusa Sługi

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty i Rozesłanie Oaz Żywego Kościoła 2015

Serdecznie zapraszam Księży Moderatorów, Kleryków, Pary Animatorskie, Animatorów i wszystkich oazowiczów: dzieci, młodzież, dorosłych i Wasze rodziny – nie tylko uczestników tegorocznych oaz wakacyjnych – na Diecezjalny Dzień Wspólnoty i Rozesłanie Oaz, który przeżywać będziemy w sobotę, 20 czerwca 2015 r. w Bochni, włączając się tym razem w Diecezjalne Spotkanie SYNAJ.

Czytaj więcej...

Słowo na rok formacyjny 2016/2017

Drodzy Członkowie, Sympatycy
i Dobrodzieje Ruchu Światło-Życie
wszystkich grup wiekowych i stanów Kościoła!

U progu nowego roku formacyjnego stajemy pełni wdzięczności za wakacyjne rekolekcje formacyjne – pozwalające uczynić kolejny krok ku większemu zaangażowaniu w Kościół – i tematyczne – pomagające zgłębić jakiś szczegółowy aspekt życia wiary. Dziękujemy także za, umiejscowione centralnie w czasie wakacji, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które były wielkim Dniem Wspólnoty i dodatkową inspiracją dla podejmowanego przez nas tematu roku: „Miłosierni jak Ojciec". To hasło będzie towarzyszyć nam w miesiącach przygotowujących nas do wakacyjnych rekolekcji kolejnych stopni kroczenia ku dojrzałości chrześcijańskiej i podejmowania diakonii we wspólnocie Kościoła jako owocu prawidłowo przeżytej formacji.

Czytaj więcej...

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”