Uczcijmy 2000. urodziny św. Tymoteusza - pierwszego biskupa Efezu

26 stycznia Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła, świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jako członkowie Oazy Wielkiej „Efez", w wyjątkowy sposób zwracamy się ku św. Tymoteuszowi, który był pierwszym biskupem starożytnego Efezu – miejsca, gdzie wg tradycji kościelnej ostatnie lata pobytu na ziemi pod opieką św. Jana Apostoła spędziła Matka Najświętsza aż do Jej „Zaśnięcia" i Wniebowzięcia.

Czytaj więcej...

Słowo Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie na rok formacyjny 2015/2016: "W mocy Ducha Świętego"

Drodzy Członkowie, Sympatycy i Dobrodzieje Ruchu Światło-Życie!

Wracamy z wakacji, oaz i innych rekolekcji - wypoczęci, pełni radości i mocy Ducha Świętego. Towarzyszy nam, jak zawsze, wdzięczność Panu Bogu i ludziom za dobrze przeżyty czas, za każdy przejaw Bożej łaski i ludzkiej życzliwości. Cieszy duża liczba uczestników oaz wakacyjnych z naszej diecezji – blisko 450 osób na oazach dzieci i młodzieży oraz niemal 200 osób na oazach dla rodzin.

Czytaj więcej...

Spotkania Kapłanów w EFEZIE

Wszystkich kapłanów działających w Ruchu - w oazach dzieci, młodzieży, rodzin, kleryków - oraz sympatyzujących z Ruchem, a także po prostu zainteresowanych jego duchowością, zapraszamy na cykliczne spotkania, odbywajace się w II niedzielę każdego miesiąca o godz. 18.00 w naszym Centrum - Domu Rekolekcyjnym EFEZ w Czchowie (ul. ks. F. Koleboka 3).

Spotkania to czas wspólnej modlitwy, dzielenia się Słowem Bożym i życiem, dyskusji.

Najbliższe spotkanie: 12 marca!

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Księża Unii Kapłanów Chrystusa Sługi

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty i Rozesłanie Oaz Żywego Kościoła 2015

Serdecznie zapraszam Księży Moderatorów, Kleryków, Pary Animatorskie, Animatorów i wszystkich oazowiczów: dzieci, młodzież, dorosłych i Wasze rodziny – nie tylko uczestników tegorocznych oaz wakacyjnych – na Diecezjalny Dzień Wspólnoty i Rozesłanie Oaz, który przeżywać będziemy w sobotę, 20 czerwca 2015 r. w Bochni, włączając się tym razem w Diecezjalne Spotkanie SYNAJ.

Czytaj więcej...

Słowo na rok formacyjny 2016/2017

Drodzy Członkowie, Sympatycy
i Dobrodzieje Ruchu Światło-Życie
wszystkich grup wiekowych i stanów Kościoła!

U progu nowego roku formacyjnego stajemy pełni wdzięczności za wakacyjne rekolekcje formacyjne – pozwalające uczynić kolejny krok ku większemu zaangażowaniu w Kościół – i tematyczne – pomagające zgłębić jakiś szczegółowy aspekt życia wiary. Dziękujemy także za, umiejscowione centralnie w czasie wakacji, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które były wielkim Dniem Wspólnoty i dodatkową inspiracją dla podejmowanego przez nas tematu roku: „Miłosierni jak Ojciec". To hasło będzie towarzyszyć nam w miesiącach przygotowujących nas do wakacyjnych rekolekcji kolejnych stopni kroczenia ku dojrzałości chrześcijańskiej i podejmowania diakonii we wspólnocie Kościoła jako owocu prawidłowo przeżytej formacji.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA OAZY WAKACYJNE 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów, aby uwieńczyli swoją roczną formację uczestnictwem w letnich rekolekcjach oazowych. Mile przywitamy także nowe osoby, które pragną w tym roku po raz pierwszy wziąć udział w oazie – i mamy nadzieję, że pozostaną w niej także po wakacjach, we wspólnotach oazowych w parafiach.

Czytaj więcej...

Przed nami Centralna Oaza Matka A. D. 2014

Niech Duch Święty pobudzi nasze serca, abyśmy w dniach 6-9 czerwca 2014 r. przybyli do Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem, gdzie - jak co roku - wspólnota oazowa złączy się w modlitwie podczas Centralnej Oazy Matki. Tym razem będzie to również dziękczynienie Ruchu za kanonizację Jana Pawła II, połączone z obchodem 35. rocznicy wybudowania Wieczernika Jana Pawła II, a także refleksją nad 60-leciem pierwszej Oazy Dzieci Bożych oraz 45. rocznicą powstania Ruchu Światło-Życie.

Czytaj więcej...

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2016
Sw Tymoteusz 2000 lat
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
Materialy form perm 2016-2017
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2016

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Raban 4 1 baner boczny
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

Zdrowaś, Maryjo I

Zdrowaś, Maryjo II

Zdrowaś, Maryjo III

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”