Zaproszenie do Szkoły Animatora 2017/2018 :)

Drodzy Uczestnicy I stopnia Oazy Nowego Życia
i Drodzy Absolwenci I roku Szkoły Animatora!

Serdecznie zapraszam do rozpoczęcia lub kontynuacji formacji animatorskiej w Diecezjalnej Szkole Animatora, która pierwszą tegoroczną sesję będzie mieć w dn. 6-8 października 2017 r. w Diecezjalnym Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie, ul. Ks. Franciszka Koleboka 3.

Czytaj więcej...

Uczcijmy 2000. urodziny św. Tymoteusza - pierwszego biskupa Efezu

26 stycznia Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła, świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jako członkowie Oazy Wielkiej „Efez", w wyjątkowy sposób zwracamy się ku św. Tymoteuszowi, który był pierwszym biskupem starożytnego Efezu – miejsca, gdzie wg tradycji kościelnej ostatnie lata pobytu na ziemi pod opieką św. Jana Apostoła spędziła Matka Najświętsza aż do Jej „Zaśnięcia" i Wniebowzięcia.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty - Czchów, 2 września 2017 r.

<><
Moi Drodzy,
Zbliża się początek nowego roku formacyjnego, a więc warto, byśmy zaczęli go radośnie w gronie moderatorów, animatorów, innych diakonii i uczestników rekolekcji wakacyjnych oraz wszystkich osób, którym - choć nie byli na oazie wakacyjnej - drogi jest Ruch Światło-Życie.
Zapraszam więc tradycyjnie na Powakacyjny Dzień Wspólnoty! :)

Czytaj więcej...

Spotkania Kapłanów w EFEZIE

Wszystkich kapłanów działających w Ruchu - w oazach dzieci, młodzieży, rodzin, kleryków - oraz sympatyzujących z Ruchem, a także po prostu zainteresowanych jego duchowością, zapraszamy na cykliczne spotkania, odbywajace się w II niedzielę każdego miesiąca o godz. 18.00 w naszym Centrum - Domu Rekolekcyjnym EFEZ w Czchowie (ul. ks. F. Koleboka 3).

Spotkania to czas wspólnej modlitwy, dzielenia się Słowem Bożym i życiem, dyskusji.

Najbliższe spotkanie: 30 kwietnia!

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Księża Unii Kapłanów Chrystusa Sługi

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Współnoty - Rozesłanie OŻK 2017

Wszystkich ludzi Ruchu Światło-Życie: Moderatorów, Animatorów, Rodziny i innych Uczestników, a także wybierających się tego roku po raz pierwszy na oazy wakacyjne, zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za kolejny rok formacji oraz do modlitwy za zbliżające się rekolekcje letnie, połączonego z uroczystym Rozesłaniem i błogosławieństwem Biskupa.

Czytaj więcej...

Przez 5 pierwszych sobót miesiąca w nowy rok formacyjny

Centralna Oaza Matka otwiera nasz nowy rok formacyjny pod hasłem: "Sługa Niepokalanej", który - jak wiadomo - rozpoczyna się w 100 lat od objawień Matki Najświętszej w Fatimie. Z tej okazji animatorzy i uczestnicy Diecezjalnej Szkoły Animatora Ruchu Światło-Życie podjęli już w maju wezwanie Maryi do nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Zachęcam także wszystkich członków Ruchu do przyjęcia tego orędzia Matki Bożej - jako pierwszą odpowiedź na temat roku.

Czytaj więcej...

Słowo na rok formacyjny 2016/2017

Drodzy Członkowie, Sympatycy
i Dobrodzieje Ruchu Światło-Życie
wszystkich grup wiekowych i stanów Kościoła!

U progu nowego roku formacyjnego stajemy pełni wdzięczności za wakacyjne rekolekcje formacyjne – pozwalające uczynić kolejny krok ku większemu zaangażowaniu w Kościół – i tematyczne – pomagające zgłębić jakiś szczegółowy aspekt życia wiary. Dziękujemy także za, umiejscowione centralnie w czasie wakacji, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które były wielkim Dniem Wspólnoty i dodatkową inspiracją dla podejmowanego przez nas tematu roku: „Miłosierni jak Ojciec". To hasło będzie towarzyszyć nam w miesiącach przygotowujących nas do wakacyjnych rekolekcji kolejnych stopni kroczenia ku dojrzałości chrześcijańskiej i podejmowania diakonii we wspólnocie Kościoła jako owocu prawidłowo przeżytej formacji.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej i bł. Karoliny Kózkówny do EFEZU

Z radością informuję, iż nasze starania, aby w roku przeżywanym pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec" w kaplicy naszego Domu w Czchowie znalazły się relikwie wielkich Apostołów Miłosierdzia, spotkały się z wielką łaską Bożą i życzliwością ludzką:) Do tych starań dołożyliśmy prośbę o relikwie Karoliny Kózkówny, która od 30. lat jako błogosławiona dana nam jest również jako wspaniały przykład animatora, zaangażowanej w Kościół osoby świeckiej - i także tutaj zostaliśmy przychylnie potraktowani.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA OAZY WAKACYJNE 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów, aby uwieńczyli swoją roczną formację uczestnictwem w letnich rekolekcjach oazowych. Zapraszamy także nowe osoby, które pragną w tym roku po raz pierwszy wziąć udział w oazie – i mamy nadzieję, że pozostaną w niej także po wakacjach, we wspólnotach oazowych w parafiach.

Czytaj więcej...

Słowo Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie na rok formacyjny 2015/2016: "W mocy Ducha Świętego"

Drodzy Członkowie, Sympatycy i Dobrodzieje Ruchu Światło-Życie!

Wracamy z wakacji, oaz i innych rekolekcji - wypoczęci, pełni radości i mocy Ducha Świętego. Towarzyszy nam, jak zawsze, wdzięczność Panu Bogu i ludziom za dobrze przeżyty czas, za każdy przejaw Bożej łaski i ludzkiej życzliwości. Cieszy duża liczba uczestników oaz wakacyjnych z naszej diecezji – blisko 450 osób na oazach dzieci i młodzieży oraz niemal 200 osób na oazach dla rodzin.

Czytaj więcej...

Temat pracy rocznej

Znak Roku 2017 236 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
EFEZ CZCHOW logo braz

Piosenka Roku OŻK 2017

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”