Rekolekcje ORAR II st. w Ciężkowicach 8-12.XI.2017

Rekolekcje ORAR II st. w Ciężkowicach 8-12.XI.2017

Do Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach  8 XI zjechało 25 rodzin z diecezji warszawskiej, warszawsko-praskiej, opolskiej, gliwickiej, sosnowieckiej, krakowskiej, tarnowskiej, rzeszowskiej i lubelskiej,  aby przeżyć rekolekcje formacyjne par animatorskich ORAR II st.

 Dla jednych były to pierwsze rekolekcje na drodze formacji, dla innych kolejne, jednak potrzeba jest ciągłego poznawania zadań jakie czekają animatorów w podjętej posłudze jak i umacnianie się wzajemne  małżonków  w dążeniu do świętości.

Ruch Światło-Życie , Domowy Kościół daje wiele radości jego członkom ale również wiele wymaga.

Te prawdę odkrywaliśmy właśnie na rekolekcjach , a wzmocnienie  duchowe czerpaliśmy  z codziennego Namiotu Spotkania, Jutrzni , Eucharystii oraz  nauk ks. Jerzego Ciećki .

Aby dobrze przeżyć rekolekcje należy otworzyć się przede wszystkim na działanie Ducha Św, ale nieodzowny jest dla małżonków czas , w którym mogliby się skupić .

O ten czas dbała diakonia wychowawcza w osobach nieodzownego, dobrego Anioła domu rekolekcyjnego  s.Marcelii , Joli i Roberta Nowak oraz dziewcząt Ani, Sylwii, Basi, Marysi i Karoliny. Mieli oni pod swoimi skrzydłami 16-ścioro maluszków od 1,5 roku do 4 lat i 10-cioro nieco starszych.

Kto śpiewa ten dwa razy więcej się modli. W myśl tego powiedzenia , posługę przyjął i służył  nam swoim charyzmatem muzycznym  wspaniały Andrzej Gicala.  Dzięki Jego posłudze mogliśmy piękniej przeżywać Eucharystię , modlitwy poranne czy czuwania. Poznaliśmy też  kilka piosenek z czasów Legionów Polskich , a „wisienką na torcie” wieczoru patriotycznego  w związku z 11.XI ,była prezentacja historii i ubioru ułana z 8 pułku Księcia Józefa Poniatowskiego przez  ks. Marcina Kępy, dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.

Nie możemy zapomnieć o s. Marcie, która w raz z paniami dbała o nasze siły witalne, przygotowując nam pyszne posiłki i słodkości .

Chwała Panu za święty czas  rekolekcji

Para prowadząca
Kasia i witek Grabowscy

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”