Rekolekcje ORAR II st. w Ciężkowicach 8-12.XI.2017

Rekolekcje ORAR II st. w Ciężkowicach 8-12.XI.2017

Do Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach  8 XI zjechało 25 rodzin z diecezji warszawskiej, warszawsko-praskiej, opolskiej, gliwickiej, sosnowieckiej, krakowskiej, tarnowskiej, rzeszowskiej i lubelskiej,  aby przeżyć rekolekcje formacyjne par animatorskich ORAR II st.

 Dla jednych były to pierwsze rekolekcje na drodze formacji, dla innych kolejne, jednak potrzeba jest ciągłego poznawania zadań jakie czekają animatorów w podjętej posłudze jak i umacnianie się wzajemne  małżonków  w dążeniu do świętości.

Ruch Światło-Życie , Domowy Kościół daje wiele radości jego członkom ale również wiele wymaga.

Te prawdę odkrywaliśmy właśnie na rekolekcjach , a wzmocnienie  duchowe czerpaliśmy  z codziennego Namiotu Spotkania, Jutrzni , Eucharystii oraz  nauk ks. Jerzego Ciećki .

Aby dobrze przeżyć rekolekcje należy otworzyć się przede wszystkim na działanie Ducha Św, ale nieodzowny jest dla małżonków czas , w którym mogliby się skupić .

O ten czas dbała diakonia wychowawcza w osobach nieodzownego, dobrego Anioła domu rekolekcyjnego  s.Marcelii , Joli i Roberta Nowak oraz dziewcząt Ani, Sylwii, Basi, Marysi i Karoliny. Mieli oni pod swoimi skrzydłami 16-ścioro maluszków od 1,5 roku do 4 lat i 10-cioro nieco starszych.

Kto śpiewa ten dwa razy więcej się modli. W myśl tego powiedzenia , posługę przyjął i służył  nam swoim charyzmatem muzycznym  wspaniały Andrzej Gicala.  Dzięki Jego posłudze mogliśmy piękniej przeżywać Eucharystię , modlitwy poranne czy czuwania. Poznaliśmy też  kilka piosenek z czasów Legionów Polskich , a „wisienką na torcie” wieczoru patriotycznego  w związku z 11.XI ,była prezentacja historii i ubioru ułana z 8 pułku Księcia Józefa Poniatowskiego przez  ks. Marcina Kępy, dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.

Nie możemy zapomnieć o s. Marcie, która w raz z paniami dbała o nasze siły witalne, przygotowując nam pyszne posiłki i słodkości .

Chwała Panu za święty czas  rekolekcji

Para prowadząca
Kasia i witek Grabowscy

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”