Oaza Rodzin I stopnia Zakrzów 2017

Oaza Rodzin I stopnia Zakrzów 2017

Zakrzów – to miejsce w którym przeżywaliśmy Oazę Rodzin I stopnia w dniach od 27 czerwca do 13 lipca 2017 r. Nasza Oaza liczyła 86 osób, w tym 23 małżeństwa + dzieci i młodzież, oraz diakonie posługujące z diecezji tarnowskiej.

 Małżeństwa były z różnych diecezjii od pelplińskej po Tatry, a nawet spoza naszego kraju– ze Szkocji. Pupilkami byli najmłodsi uczestnicy bo półroczne dzieci; Amelka i Jasiu. Prowadzącymi tą oazę byli: moderator diecezjalny D.K, ks. Wojciech Karpiel i ks. Maciej Skoczeń. Opiekę nad dziećmi sprawowały siostry Służebniczki Starowiejskie siostra Barbara i siostra Ilona. Młodzieżą opiekowali się klerycy z Seminarium Duchownego z Tarnowa – Piotr i Nikodem. Do pomocy była wspaniała młodzież- Daria i Ola. Diakonie muzyczną tworzyły Wiola i Ania, które jak potrafiły tak ubogacały swoim śpiewem każdy dzień oazy.

Oaza Rodzin to wspaniały czas poświęcony Panu Bogu i rodzinie.
Animatorzy: Maria i Antoni, Małgorzata i Marek oraz Albina i Józef, którzy służyli w swoich grupach przez 15 dni oddając całe swoje serce i zaangażowanie. Każdy dzień był bogaty w swoje treści i przepiękne nabożeństwa. Przeżywaliśmy między innymi: osobiste przyjęcie Pana i Zbawiciela, odnowa przymierza Chrztu Św., wigilia modlitewna przed Zesłaniem Ducha Św., modlitwa małżonków, odnowienie sakramentu małżeństwa przed cudownym obrazem Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, droga krzyżowa w Kalwarii, gdzie każdy uczestnik niosąc krzyż mógł w skupieniu pochylić się nad drogą krzyżową Pana Jezusa.

Swoją formację przeżywały też dzieci i młodzież. Dzieci przedstawiły piękne jasełka, odwiedził nas też Św. Mikołaj. Młodzież przypomniała i przedstawiła nam życiorys Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Dzień wspólnoty zgromadził nas w Ludżmierzu, gdzie uboaciły nas piękne świadectwa młodzieży  i rodzin z przeżyć oazowych. A tak bardzo liczna ilość osób umocniła nas swoim przyjęciem K.W.C. To tylko niektóre piękne przeżyte chwile, które Pan Bóg dla nas uszykował i pozwolił się nam otworzyć na Jego łaski, które spływały na każdego z nas podczas tych obfitych rekolekcji. Pogodne wieczory, gril, pyszne posiłki też sprawiały, że czuliśmy się wspaniale, jak jedna wielka rodzina.

W czasie wolnym korzystaliśmy z siłowni i dwóch boisk, grupy korzystały z pojazdu przypominającego'” pociąg” by zwiedzić okolice i Lanckoronę. Rodziny odwiedziły Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice. Pan Bóg sprawił też, że mieliśmy pogodę dopasowaną do każdej sytuacji jaką przeżywaliśmy w danym dniu.

Za ten piękny i owocny czas tych rekolekcji dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej, że wróciliśmy umocnieni, przemienieni, że mogliśmy porzucić  "starego człowieka". Dziękujemy sponsorom, oraz wszystkim ,którzy przyczynili się do tego, aby te rekolekcje się odbyły. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas odwiedzili, i swoim świadectwem ubogacili naszą oazę.

 

Chwała Panu
Moderator Diecezjalny D.K ks. Wojciech Karpiel
ks. Maciej Skoczeń
Organizatorzy - Wiesia i Sylwester Mrozowie

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”