Triduum Paschalne w Ciężkowicach - relacja

 Triduum Paschalne w Ciężkowicach - relacja

W dniach 13 - 16 Kwietnia w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyło się Triduum Sacrum. W przeżywaniu tych najważniejszych dni udział wzięło 27 rodzin wraz z dziećmi, rekolekcje prowadził ks. Artur Ważny.
Był to wyjątkowy i niezapomniany czas w życiu każdego i każdej z nas , ponieważ pozwolił nam jeszcze głębiej rozważać i przeżywać mękę i śmierć Jezusa.

Tak oto po nadziei Wielkiego Piątku i milczeniu Wielkiej Soboty nadeszła dla nas radość ze Zmartwychwstania naszego Pana.
Niech Bóg będzie uwielbiony w tym czasie.

D. P. Rogusz

Effata – otwórz się – na Boże Słowo i jego działanie w twoim życiu. To słowa, które najbardziej zostały w naszych sercach po Triduum Paschalnym w Ciężkowicach.
To był pierwszy raz, kiedy święte Triduum spędziliśmy poza domem i rodzinną parafią. Był to niezwykły czas – oderwania się od obowiązków – często zupełnie niepotrzebnych. Czas „zmarnowany” dla Boga.
Triduum rozpoczęło się w Wielki Czwartek konferencją wprowadzająca w liturgię dnia, następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia szczególnie pamiętaliśmy o kapłanach, w dniu ich święta. Były życzenia, kwiaty i modlitwa w intencji ks. Artura Ważnego, prowadzącego Triduum i ks. Marcina Krępy, dyrektora ośrodka. Dzień zakończyła całonocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Wielki Piątek i Wielką Sobotę wypełniły wspólne modlitwy, nabożeństwa, adoracje indywidualne i rodzinne. Rezurekcję, która zakończyła się przed pierwszą w nocy dopełniło radosne śpiewanie Alleluja. Niezwykle ważne było dla nas współuczestnictwo w tworzeniu liturgii – czytania, śpiewy, a także wspólna modlitwa Kościoła – jutrznia, nieszpory.

To były niezapomniane trzy dni, a po powrocie do domu zadaliśmy sobie tylko jedno pytanie: „I jak tu przeżyć następne święta nie wyjeżdżając na Triduum…?

Joanna Sadowska

 

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/zBcV5nDTm18ZfDvi8

 

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”