Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w rejonie Dębica

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w rejonie Dębica

W niedzielne popołudnie 11 grudnia 2016 roku w parafii pw. Świętej Jadwigi przeżywaliśmy Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. W Dniu Wspólnoty brały udział rodziny z Domowego Kościoła wraz z księdzem moderatorem Janem Majochą.

 Zawiązanie wspólnoty rozpoczęliśmy od zapalenia świecy i modlitwy do Ducha Świętego. Następnie prezentowały się uczestnicy z poszczególnych kręgów. Ks. Jan Majocha wygłosił konferencję na temat „Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia ". Kolejnym punktem Dnia Wspólnoty było dzielenie się w grupach.

Pracując w grupach dzieliliśmy się tym, w jaki sposób wygląda to w naszym życiu. Zastanawialiśmy się również nad słowami świętego Pawła oraz czego od oczekuje Pan Jezus? Podsumowaniem pracy w grupach i przygotowaniem do Eucharystii był czas na namiot spotkania. W tym czasie obecnymi dziećmi na Dniu Wspólnoty opiekowała się diakonia wychowawcza pod kierownictwem Madzi.

Eucharystię przeżywaliśmy wraz ze wspólnotą parafialną w kościele Świętej Jadwigi.

Po niej spotkaliśmy się w Domu Świętej Jadwigi, na wspólnej agapie, aby nieco się posilić, porozmawiać i pobyć z sobą.

Dziękujemy wszystkim, którzy posługiwali w różnych diakoniach, w czasie naszego Dnia Wspólnoty, a także za wszystkie dary stołu na agapę.

Szczęść Boże
Bernadetta i Józef Rutka

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”