2018

Otulić aniołka

W czasie najbliższego Dnia Wspólnoty będziemy rozważać temat naszego życiowego WZRASTANIA. Chcemy uświadomić sobie, że chrześcijaństwo to troska o własne zbawienie, ale drogą jej realizacji jest miłość do drugiego człowieka. Dlatego zapraszamy wszystkich uczestników grudniowego Spotkania, do włączenia się w akcję promowaną przez Diakonię Życia naszej diecezji pt: „Otulić Aniołka”.

 

 

W tych dniach adwentowego czuwania, kiedy już za niedługo weźmiemy do rąk małego Jezuska, aby ułożyć go w żłóbku chcemy pomyśleć o malutkich dzieciach, które w wyniku poronienia tracą życie. Szacuje się, że w Polce każdego roku 42 tys. kobiet traci swoje dzieci w taki sposób. Oprócz praw, które przysługują kobiecie po stracie, bez względu na czas trwania ciąży – jak prawo do pochowania dziecka, urlopu macierzyńskiego, czy otrzymania zasiłku pogrzebowego, od kilku lat w szpitalach całej Polski zaczęły pojawiać się również specjalne rożki, czy kocyki dla dzieci po poronieniu. Te wyjątkowe rzeczy, które czasami są mniejsze od dłoni człowieka, wykonywane są nieodpłatnie przez wolontariuszki „Tęczowego kocyka”. Grupa przygotowuje ubranka, czapeczki, kocyki i beciki dla maluszków z wadami  letalnymi, hiper wcześniaków, takich które umierają już w łonie matki lub niedługo po urodzeniu, między 9. a 24. tygodniem ciąży. Pomoc wolontariuszek polega na tworzeniu małych rzeczy, w które można otulić te niewielkie istotki, a których ze względu na ich rozmiar, nie można kupić w sklepie. One nie zmniejszą bólu po stracie dziecka, ale pomagają w godnym pożegnaniu się z dzieckiem, czy otuleniu jego ciałka do trumienki. Pomagają też wnieść trochę ciepła do surowych warunków szpitalnych. Obecnie rożki do pochówku dziecka oraz pamiątki dla rodziców znajdują się już prawie w każdym szpitalu diecezji tarnowskiej.
Jak włączyć się w akcję: „Otulić aniołka”? Zachęcamy do przyniesienia na Dzień Wspólnoty nowych lub używanych, ale w bardzo dobrym stanie i wypranych różnego rodzaju rzeczy, z których wolontariuszki uszyją i wydziergają kocyki dla dzieci po poronieniu, a więc:
- włóczki w jasnych, pastelowych kolorach
- materiały dziecięce – bawełnę, minky, flanele, polar
- białe nici
- wstążeczki satynowe
- worki strunowe (od 10 cm do 40 cm)
- kolorowe guziki
Naszemu przygotowaniu do Dnia Wspólnoty niech towarzyszą słowa św. Jana Pawła II, który powiedział, że "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”