2018

Zachowaj się dzisiaj jak Maryja

Zachowaj się dzisiaj jak Maryja

„Zachowaj się dzisiaj jak Maryja: uwielbiaj Pana za wszystko, czego w Tobie dokonał!”

/Ks. Franciszek Blachnicki /

Kochani,
Nadszedł czas, kiedy chcemy uwielbić Pana Boga za dwa i pół roku posługi w Domowym Kościele Ruchu Światło- Życie jako tarnowska para diecezjalna.

 Z wielką radością przekazujemy tę posługę Ani i Jurkowi Talarom z Nowego Sącza. Oni będą Waszą Parą Diecezjalną przez najbliższe trzy lata. Dbajcie o nich, otaczajcie modlitwą i służcie pomocą, aby nasz Ruch dalej rozwijał się w diecezji, na chwałę naszego dobrego Ojca.

Przyszedł czas, w którym Pan Bóg powołał nas do nowej służby w DK, jako – parę filialną w filii krakowskiej. Dlatego nie żegnamy się z Wami, ale chcemy okazać  swoją wdzięczność za ten piękny, pracowity i owocny czas modlitwy, inspirujących spotkań, ciekawych rozmów, wielu rekolekcji i wspaniałych wycieczek.

Niech będzie Pan Bóg uwielbiony we wszystkich Kapłanach, których spotkaliśmy w czasie posługi, dzięki którym nasza małżeńska droga stawała się prostsza.

Dziękujemy naszemu diecezjalnemu Moderatorowi Domowego Kościoła- księdzu Wojciechowi Karpielowi, za Jego dar kapłaństwa, ukochanie Brewiarza, pogodę ducha i odrobinę „szaleństwa”, która sprawiała naszą posługę bardziej radosną.

Dziękujemy księdzu Pawłowi Płatkowi, diecezjalnemu Moderatorowi Ruchu Światło- Życie za towarzyszenie naszej posłudze i zaufanie działaniom rodzin w Domowym Kościele.

Dziękujemy księdzu Piotrowi Cebuli, dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej Kurii, za dostrzeżenie i docenienie naszej dużej  wspólnoty rodzin DK, a także za wielką życzliwość, wsparcie i pomoc w naszych działaniach.

Dziękujemy księdzu Arturowi Ważnemu, dyrektorowi Wydziału Nowej Ewangelizacji tarnowskiej Kurii, naszemu byłemu Proboszczowi- za modlitwę, inspiracje rekolekcyjne i nie tylko, wsparcie, przyjaźń, motywację i odwagę uczniów Pana. Dziękujemy, iż mogliśmy patrząc na tego kapłana, uczyć się prawdziwej służby na wzór Chrystusa Sługi.

Dziękujemy wszystkim Parom Rejonowym, z którymi spotykaliśmy się na kręgach diecezjalnych, za ich piękną posługę dla rodzin DK. To wielka praca w „rejonowych ogrodach Pańskich”. Dzięki Waszej posłudze- nasza nabierała większego sensu.

Dziękujemy za wszystkie rekolekcje DK , które się odbyły. Za to, że warto je było organizować, bo znajdowali się ludzie, którzy pięknie na nich służyli na chwałę naszego Pana, ale także za to, że ciągle brakowało i brakuje miejsc dla uczestników tych rekolekcji. Dziękujemy Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Klerykom, Diakonom, Młodzieży i wszystkim innym, którzy podejmowali się w jakikolwiek sposób posługi rekolekcyjnej. Mamy głębokie przekonanie, iż dzięki rekolekcjom stajemy się lepszymi ludźmi, małżonkami, rodzicami, dziadkami. Nasze rodziny, kręgi, rejony stają się silniejsze Miłością  i Pokojem naszego Ojca, który na rekolekcjach przemienia serca swoich najukochańszych dzieci.

Dziękujemy także naszym Synom i Rodzinie za wyrozumiałość i cierpliwość dla naszej posługi!

Przepraszamy za wszystko czego nie zrobiliśmy, za wszelkie nasze niedociągnięcia i zaniedbania.

Aniu i Jurku – przekazujemy w Wasze ręce i serca 1254 osoby, czyli ponad 600 małżeństw należących do Domowego Kościoła w naszej diecezji, które formują się obecnie w 134 kręgach. Prosimy Pana Boga o wszelkie potrzebne Wam łaski na tej nowej dla Was drodze tarnowskiej Pary Diecezjalnej DK. Niech dobry Ojciec Wam błogosławi a Niepokalana Matka Kościoła otacza swoją opieką.

Uwielbiamy Pana za wszystko czego w nas dokonał w czasie trwania naszej posługi! Dziękujmy Maryi, za opiekę i orędowanie za nami we wszystkich potrzebnych sprawach! Chwała niech będzie Panu za łaskę bycia na drodze Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie!

Iwona i Andrzej Bernachowie

Temat pracy rocznej

Znak roku 2018 236
 
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”