Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w EFEZIE

W sobotę, 29 sierpnia 2015 r. w Czchowie przeżywaliśmy powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. We wspólnocie dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin Domowego Kościoła i księży moderatorów pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego dziękowaliśmy Panu Bogu za minione rekolekcje i odpoczynek wakacyjny, a także prosiliśmy o błogosławieństwo na czas formacji w ciągu roku.

Przygotowanie

Spotkanie chcieliśmy po raz pierwszy przeżywać w naszym Domu Rekolekcyjnym EFEZ w Czchowie. Już w czwartek przybyła więc do niego 10-osobowa grupa animatorów Ruchu, którzy odpowiedzieli na wezwanie do pomocy: Marta Wideł, Ania Turek, Madzia Jakubas, Natalka Data, Wiktoria Gadziała, Rysiu Nejman, Tomek Milówka, Michał Urbaniak, Wojtek Jarosz, Gabryś Mucha i wraz z ks. Pawłem rozpoczęła porządki w ośrodku. Mozolna praca nad odświeżeniem budynku trwała do późnej nocy w czwartek, a także w piątek, gdy dołączyli jeszcze Szczepan Lis oraz Anna Żak i Wiesław Jasiak z DK.

Po solidnym sprzątaniu, myciu okien i podłóg, uporządkowaniu terenu wokół domu, przyszedł czas na ozdobienie stołów, przygotowanie krzeseł na spotkanie plenerowe i udekorowanie domu, bram i drzew kolorowymi balonikami „firmowymi" ;) Po naprawdę wielkim trudzie dwóch dni Dom był gotów na godne przyjęcie wspólnoty oazowej.
Już tutaj składam za to serdeczne podziękowanie każdemu, kto włączył się w ten wysiłek - a szczególnie Marcie Wideł, która rozplanowała pracę i jej przewodziła:)

Świętowanie

Spotkanie w sobotę rozpoczęło się w kościele parafialnym Eucharystią, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski, a koncelebrowali kapłani – moderatorzy oaz wakacyjnych, diakonii, rejonów i poszczególnych wspólnot. Nawiązując do Ewangelii z dnia – wspomnienia Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – Biskup zachęcał oazowiczów, by byli jak Jan Chrzciciel osobami, które idą pod prąd współczesnych błędów i bronili Prawdy w każdym wymiarze życia, zwłaszcza w odniesieniu do rodziny. Bp Stanisław nawiązał także do faktu naszego nowego domu i ukazując ważny kontekst religijny okolic Czchowa (m.in. Tropie) zachęcał wszystkich członków Ruchu do troski o EFEZ i uczynienie z niego ważnego miejsca formacji religijnej i promieniowania dobra.

Przed błogosławieństwem końcowym Ksiądz Biskup wręczył świece oazy osobom, które od tego roku formacji podejmują nowe obowiązki w diecezji, w diakoniach specjalistycznych oraz w poszczególnych rejonach.

Najpierw nominacje odpowiedzialnych za diakonie specjalistyczne Ruchu Światło–Życie w diecezji tarnowskiej na kolejną kadencję (2015–2018) otrzymali odpowiedzialni za Diakonię Modlitwy: Beata i Piotr Milówkowie oraz jej moderator: ks. Sławomir Sosnowski; odpowiedzialni za Diakonię Wyzwolenia: Ewa i Jerzy Szklarzowie oraz moderator: ks. Tomasz Pyrchla i odpowiedzialni za Diakonię Życia: Elżbieta i Emil Gąsiorkowie oraz jej moderator: ks. Józef Bąk. Nowym moderatorem Ruchu Światło–Życie rejonu Tarnów został ks. Jan Mikulski.

Posługę przekazały sobie także małżeństwa Domowego Kościoła. Nowe Pary Rejonowe Domowego Kościoła to: Agnieszka i Franciszek Małkowie, którzy przejmują od Barbary i Henryka Zorek troskę o rejon Brzesko, Joanna i Paweł Wojnarowie, którzy przejmują od Anety i Dariusza Sadlak troskę o rejon Tarnów-Wschód oraz Agnieszka i Marek Bigosowie którzy przejmują od Iwony i Andrzeja Bernachów troskę o rejon Tarnów-Zachód. W tym miejscu była także okazja do podziękowania za posługę ustępującej parze diecezjalnej Alicji i Markowi Machajom oraz ks. Sylwestrowi Brzeźnemu, moderatorowi DK, a następnie jeszcze raz wyraziliśmy radość i podziękowanie Księdzu Biskupowi.

Po Eucharystii większość uczestników, niosąc znaki oaz wakacyjnych, przemaszerowała żwawym krokiem do naszego Centrum EFEZ, gdzie odbyła się Agapa. Po posileniu się smacznym bigosem i ciastem ks. Paweł Płatek przedstawił krótką historię pozyskania nowego domu, a także osobę patrona ulicy – ks. Franciszka Koleboka. Był także czas na nabycie corocznego biuletynu Ruchu, który od tego roku ma tytuł „List od Efezjan", gdyż chcemy, aby był prezentacją tego, jak Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej, tworzący Oazę Wielką „Efez", odpowiada na Boże słowo i aktualne wyzwania Kościoła. Rozprowadzaliśmy również foldery informacyjne o naszym Centrum. Było z nami, już tradycyjnie, także Wydawnictwo „Światło-Życie", dając możliwość nabycia materiałów oazowych. Był czas na zwiedzanie domu, wspólny śpiew i tańce, które prowadziła nasza Diakonia Muzyczna.
Spotkanie zakończyło się późnym popołudniem.

Podziękowanie i wezwanie

Najpierw dziękujemy Panu Bogu za idealną pogodę i szczęśliwy przebieg spotkania!

Słowa wdzięczności należą się także ludziom. Oprócz osób, które wspomniałem już w EFEZIE i wymienionym wyżej, którzy przygotowali dom, serdecznie dziękuję tym, którzy pozostali zrobić porządki po spotkaniu – byli to: Marta Wideł, Ania Turek, Andżelika Bojarska, Gosia Baczyńska, Tomek Milówka, Rysiu Nejman, Michał Urbaniak, Kuba Koczwara, Michał Świerczek. Dziękujemy klerykowi Sebastianowi Piechowi za zorganizowanie i prowadzenie asysty liturgicznej, całej Diakonii Muzycznej, anonimowym rodzinom, które upiekły ciasto, p. Andrzejowi Bernachowi, który zadbał o dobry bigos, ks. Wojtkowi Karpielowi i Poligrafii Małopolskiej za przygotowanie i druk „Listu od Efezjan". Dziękujemy Darkowi Sadlakowi za zaprojektowanie strony internetowej EFEZU, a jego żonie, Anecie - za logo domu, które będzie nam długo służyć – a w sobotę zdobiło kolorowe baloniki, które dały tyle radości nie tylko dzieciom. Dziękujemy p. Mateuszowi Kowalowi, który gratisowo zaprojektował piękne banery, roll-up'y poświęcone domowi, Ruchowi i roli Oazy w powstaniu Światowych Dni Młodzieży. Dziękuję ks. Sławkowi Sosnowskiemu za sprzęt nagłaśniający i za inne, po cichu spełnione dobre uczynki dla tego spotkania:)

Dziękujemy szczególnie Księdzu Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu za obecność, modlitwę, słowo pasterza i błogosławieństwo na nowy rok formacyjny. Dziękujemy także Księdzu Dziekanowi Ryszardowi Biernatowi, Proboszczowi parafii czchowskiej za okazywaną nam od początku życzliwość i sobotnią gościnność!

Pamiętajmy nieustannie o naszym Domu w modlitwie. Obejmijmy nią prace remontowe, które się rozpoczynają, a także wszystkie spotkania, które od jesieni chcemy tu zorganizować. Módlmy się za dobrodziejów EFEZU, którzy swoją pracą i ofiarą materialną już wspierają i będą wspierać modernizację ośrodka. Obejmujemy nią animatorów i moderatorów tegorocznych oaz wakacyjnych, którzy złożyli dar pieniężny na krzyż do tworzonej kaplicy oraz jednego z kapłanów, który już wsparł prace budowlane, a także wszystkich, którzy z serca dołączą do grona naszych dobrodziejów. Powierzamy Bożej opiece ekipę p. Janusza Chrobaka, która przez najbliższe tygodnie będzie remontować budynek.

Niech łączy nas wspólna i nieustająca troska o to miejsce, które dał nam Pan.

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebook'u EFEZU oraz w Tarnowskim Gościu Niedzielnym.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”