Relacja z I turnusu OŻK 2015

Wakacje! Znowu Są wakacje!

Oazy! Znowu są oazy! ;)

To zawołanie z lat dziecięcych towarzyszy chyba każdemu na myśl o tym, że rozpoczęliśmy już wakacje. Dla nas, oazowiczów to hasło ma podwójne znaczenie – nie tylko nadszedł upragniony czas odpoczynku, ale przede wszystkie wyruszyliśmy na swoje rekolekcje oazowe.

I tak w całej diecezji tarnowskiej, w różnych malowniczych ośrodkach możecie nas spotkać na rekolekcjach, które w I turnusie przeżywają dzieci, uczniowie klas gimnazjalnych i młodzież szkół średnich.

Zobaczcie jak to wygląda w praktyce – wszystkie oazy młodzieżowe zameldowały się i przysłały pozdrowienia wraz ze zdjęciami ;) Tak więc:

 • I stopień Oazy Dzieci Bożych w Ryglicach.
  Moderatorem oazy jest ks. Maciej Gorgosz.
  Posługuje 5 animatorów i 6 kleryków.
  Jako kierownik za oazę odpowiada ks. Paweł Płatek.
 • I stopień Oazy Nowej Drogi w Maciejowej.
  Moderatorem oazy jest ks. Andrzej Kmiecik.
  Posługuje 3 animatorów i 4 kleryków.
  Jako kierownik za oazę odpowiada ks. Tomasz Pyrchla.
 • II stopień Oazy Nowej Drogi we Florynce.
  Moderatorem oazy jest ks. Mateusz Świstak.
  Posługuje 2 animatorów i 3 kleryków.
  Jako kierownik za oazę odpowiada ks. Wojciech Karpiel.
 • III stopień Oazy Nowej Drogi w Starej Wsi.
  Moderatorem oazy jest ks. Janusz Urbaniak.
  Posługuje 2 animatorów i 3 kleryków.
  Jako kierownik za oazę odpowiada Marta Wideł.
 • I stopień Oazy Nowego Życia w Czermnej.
  Moderatorami oazy są ks. Sławomir Sosnowski (który jest również jej kierownikiem) i ks. Dominik Mikulski.
  Posługuje 3 animatorów i 6 kleryków.

Oazowiczów w pierwszym turnusie jest sporo, bowiem ich liczba wynosi 229, więc Diakonie Oaz nie próżnują. Jak przystało na powołanych i wybranych przeżywają swoją oazę w trosce o młodszych braci i formacji osobistej, dzieląc się doświadczeniem Boga żywego, wspólnoty i jedności nie tylko z uczestnikami rekolekcji, ale również z mieszkańcami parafii do których przez czas oaz przynależą.

A jak jest na Oazach? Przez 15 dni młodzi ludzie, zgodnie z hasłem tego roku: „W mocy Ducha Świętego", wspólnie przeżywają czas odkrywania darów i talentów oraz odpoczywają, łącząc czas relaksu z modlitwą i pogłębianiem relacji z Panem Bogiem. Wszystko dokonuje się w ramach odpowiedniego programu przygotowanego dla konkretnego stopnia i typu oazy. Ponadto młodzi poznają historię Ruchu Światło-Życie, jej najważniejsze elementy i spotykają się z zaproszonymi gośćmi – zarówno kapłanami, jak i świeckimi, którzy odpowiadają za diakonie specjalistyczne i przybliżają młodym treści oraz ciekawe tematy z zakresu swojej posługi.

Ponadto każdego dnia wspólnoty celebrują Eucharystię, uczestniczą w spotkaniach formacyjnych małej grupy nazywanych „Ewangeliczną Rewizją Życia", rozważają Słowo Boże w „Namiocie Spotkania" oraz przeżywają „Wyprawę otwartych oczu" – gdzie poprzez wycieczki i spacery młodsi i starsi oazowicze odkrywają piękno przyrody stworzone przez Boga. Swoją radość szczególnie zaś wyrażają poprzez uczestnictwo w „Pogodnych wieczorach", gdzie tańcom i wspólnej zabawie nie ma końca. Program rekolekcji opiera się na tajemnicach różańca świętego, gdzie w atmosferze modlitwy, wzajemnej życzliwości i dzielenia się wiarą młodzi ludzie spędzają swoje wakacje.

Czas oaz dla każdego uczestnika jest chwilą refleksji nad osobistą relacją do Pana Boga i drugiego człowieka. We wspólnocie uczą się modlitwy, przeżywania Kościoła i zawiązują przyjaźnie na cała życie.

Tak jest obecnie :)

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszych młodych przyjaciół i choć chwilę pobyć w atmosferze miłości AGAPE zapraszamy na Dzień Wspólnoty I turnusu, który odbędzie się w Czermnej, dnia 10.07.2015!

Zaczynamy o 10.00 zawiązaniem wspólnoty! Przybądźcie!

A na koniec wszystkich Was, którzy tu „zaglądacie" prosimy o modlitwę za tegorocznych uczestników oaz wakacyjnych oraz za ich Moderatorów i Animatorów. Niech Chrystus Sługa udziela im swojego błogosławieństwa i wskazuje drogę odkrycia prawdziwej, żywej wiary.

Niech Maryja Niepokalana Matka Kościoła wstawia się do Boga we wszystkich intencjach młodych ludzi.

Prośmy Ducha Świętego, by czas wakacji był czasem ożywczym. Niech udzielone dary i charyzmaty służą tym młodym ludziom w formacji rocznej i posłudze w ich grupach parafialnych, która będzie wyrażać się w widzialnym znaku jedności i wspólnoty. Niech realizuje się w charyzmacie Światło-Życie!

Marta Wideł
Odpowiedzialna za Diecezjalną Diakonię Formacji Diakonii

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”